DİĞER
Giriş Tarihi : 05-11-2019 10:40   Güncelleme : 05-11-2019 10:40

Özel Tasarım Elmas Yüzükler

Özel Tasarım Elmas Yüzükler

Her kadının hayalini süsleyen özel tasarım elmas yüzükleri satın aldıktan sonra bakımına da özen göstermek gerekir. Bakımı doğru şekilde yapılmayan özel tasarım elmas yüzük modelleri bir süre sonra estetik görünüşünü ve cazibesini yitirecektir. Bu nedenle elmas yüzüklerin bakımı özenle yapılmalıdır. Doğru ve etkili temizleme işlemi, elmas yüzüğünüzün daha parlak ve daha ışıltılı görünmesini sağlar.

Gün içerisinde ister istemez el ve parmakların sabun, bakım kremi, koruyucu krem, deterjan gibi ürünlerle teması gerçekleşir. Bu durum tekrarlandıkça bir süre sonra özel tasarım elmas yüzükleri mat görünmeye başlar. Hatta kişinin cildindeki yağ bile bu matlığa neden olabilmektedir. Özel tasarım elmas yüzükleri evinizde doğru şekilde temizlemenin birkaç yolu vardır. Çok rahat ve kolay bir şekilde yapabileceğiniz bu işlemlerden sonra özel tasarım elmas yüzükleri çok daha ışıltılı ve parlak bir görünüm kazanacaktır.

Özel tasarım elmas yüzüklerevde nasıl temizlenir?

Cam bir kasenin içerisine ılık su doldurduktan sonra birkaç damla sıvı temizleme maddesi eklenir. Bu temizleme maddesi anti-bakteriyel bir ürün olabilir. Kasedeki su ve temizleme maddesini karıştırarak köpürmesi sağlanır. Daha sonra özel tasarım elmas yüzük modelleri bu suyun üzerinde oluşan köpüğe batırılır. Bir diş fırçası yardımıyla ve nazik hareketlerle elmas yüzüğün temizliği yapılır. Daha sonra elmas yüzük ılık suyla durulanır. Temiz bir bezle üzerindeki nem alınır.

Özel tasarım elmas yüzük modelleri daha uzun süre nasıl parlak kalır?

Bunun için öncelikle düzenli olarak elmas yüzüğün temizliği yapılmalıdır. Eğer elmas yüzük nazik bir şekilde kullanılıyorsa temizlikler arasındaki süre arttırılabilir. Bulaşık yıkarken, ev temizliği yaparken ya da ellerinizi aktif olarak kullanacağınız kaba iş yaparken mutlaka çıkarmanız tavsiye edilir. Birçok kozmetik ürünü ve kimyasal maddeler özel tasarım elmas yüzükler için oldukça sakıncalıdır. Bu ürün ve maddeler saç spreyi, parfüm, cilt bakım ve koruyucu krem, alkol, sabun, oje gibi ürünlerdir. Elmas yüzüğünüzü bu tip ürünlerle temas ettirmeyerek daha uzun süre parlak bir şekilde kullanmanızı sağlayabilirsiniz. Özellikle ev temizliğinde kullanılan ağartıcı ve klorlu ürünler özel tasarım elmas yüzük modelleri için çok tehlikelidir. Aksi takdirde elmas taşın monte edildiği yer olan montür, renk bozukluğu yaşayabilir.Özel tasarım elmas yüzükleri muhafaza etmek için kutusuna özenle yerleştirdiğinizden emin olun. Eğer kutu içerisinde başka yüzükler ya da takılar mevcutsa, bu ürünlerle temas halinde olmamasına özen gösterin.

Detaylı bilgi için:Mercan Ziya Göral