GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2019 11:17   Güncelleme : 07-09-2019 11:35

Sınavı Kazanan Hafızlara Belgelerini Demirkan Hoca Verdi

Güneysu Müftülüğüne bağlı Kur'an kurslarında okuyan hafızlara belgelerini Mustafa DEMİRKAN hoca verdi

 Sınavı Kazanan Hafızlara  Belgelerini Demirkan Hoca Verdi

Hazıran ayı içerisinde yapılan Hafızlık Tesbit sınavı sonucunda Güneysu Müftülüğüne bağlı Kur'an Kurslarından sınava katılan öğrencilerin tamamı sınavlarını kazandılar. Yüzde yüzlük bir başarı sergileyen hafızlara belgelerini ve hediyelerini Reis'ül Kurra vekili Mustafa Demirkan Hoca verdi.

    Yapılan programda, Demirkan Din görevlilerine ve öğrencilere birde konuşma yaptı. Konuşmalarında" Dün O zor ve meşekkatli günlerde bu işin cefasına talip olan Hocalarımız bu vazifeyi bizlere emanet ettiler. Onların fedakârca çalışmalarını ihlasla samimiyetle yaptıkları hizmetleri asla unutmayalım. Eğer onlar o yasak ve sıkıntılı günlerde 8 saat çalışmışlarsa bizlerin bugün bu rahat ortamda en az 16 saat çalışması gerekmektedir. Vazifemiz kutsal, yükümüz ağırdır. Rabbim bu şuurda hizmet edebilmeyi nasip eylesin." dedi. 

   Programda bir konuşmada yapan Güneysu ilçe Müftüsü Abdulkerim Çelik Başarılarından dolayı hacalarıyla birlikte öğrencileri tebrik ederek Programa katılan Reis'ül Kurra vekili Mustafa Demirkan Hoca ya teşekkür etti.