DİĞER
Giriş Tarihi : 31-08-2019 10:14   Güncelleme : 31-08-2019 10:14

Rize Halk Eğitim Müdürü Vefat Etti

Yakalandığı Amansız hastalıkla mücadele eden ve bu gece ağırlaşması üzerine kaldırıldığı Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Mide kanaması geçiren Rize Halk Eğitim Müdürü İhsan Çelik vefat etti

Rize Halk Eğitim Müdürü  Vefat Etti

Yakalandığı Amansız Hastalıkla uzun süreden beri mücadele eden ve bu akşam ağırlaşması üzerine kaldırıldığı Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde mide kanaması geçirdiği anlaşılan, doktorların yoğun müdahalesine rağmen saat 01,30 civarında 64 yaşında vefat etti.

İhsan Çelik uzun yıllar Türkiye'nin birçok bölgesinde Eğitim camiasında öğretmen olarak görev yaptıktan sonra 2004-2008 yılları arasında Vakıflar İlkokulu'na müdür olarak görev yaptıktan sonra 2018 yılında Rize Halk Eğitim merkezine müdür olarak atandı.

Cenazesi bugün(Cumartesi) Rize Sahil camiinde ikindi namazı sonrası kılınacak cenaze namazının ardından Dumankaya köyündeki aile kabristanlığnda toprağa verilecek ..

10 Kasım 2018 tarihinde geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Rize Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz'ın da Kayınbıraderi olan  merhum İhsan Çelik'e Allah'tan rahmet diliyor yakınlarına başsağlığı diliyorum.

İHSAN ÇELİK KİMDİR?

05.05.1955 yılında Rize´nin Güneysu ilçesi Dumankaya Köyünde doğdu. İlköğrenimini Yeşilköy İlkokulunda, orta ve lise öğrenimini Rize İ.H.lisesi´nde tamamladı. Yükseköğrenimini ise Rize Eğitim Enstitüsünde tamamladıktan sonra sırasıyla Gümüşhane-Bayburt ilçesi Alapelit İlkokulunda, Rize Merkez Dağsu İlkokulunda, Bingöl Gözeler-Harabe Köyünde, Rize-Güneysu ilkokulunda çalıştıktan sonra Rize merkez İstiklal ilkokuluna önce öğretmen olarak sonra müdür yardımcısı olarak görev yaptı. 2004 yılında Vakıflar İlkokulu´na okulu müdürü olarak atandı ve 2018 yılına kadar burada görev yaptıktan sonra 2018 yılında Rize Halk Eğitimi Merkezi’ ne atandı ve halen bu görevi yürütmekteydi