GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-08-2019 12:15   Güncelleme : 24-08-2019 12:15

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Güneysuda

Hafta sonu Rize, Artvin ve Trabzon'da çeşitli ziyaret ve toplu açılış törenlerinin yer aldığı mitinglere katılacak olan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu gece Cumhurbaşkanlığına ait uçakla Trabzon'a oradan da helikopterle babaocağı Rize'nin Güneysu ilçesine geldi.

Cumhurbaşkanı ERDOĞAN Güneysuda

Şiddetli yağışa ramen hemşerileri tarafından karşılanan Erdoğan burada hemşerilerine bir konuşma yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Rize, malum son seçimlerde bir numara oldu ve bir numara olmak suretiyle de hakikaten kendi içinden çıkarmış olduğu bu evladına sahip çıktı. İnşallah, temennimiz bundan sonra 2023'e kadar en güzel şekilde hazırlanmak ve 2023'te Türkiye genelinde inşallah bir numara olmayı gerçekleştirmek." dedi.

31 Mart yerel seçimlerinde İl belediyeleri arasında yüzde 72.99 ile en yüksek oranıyla birinci olan Rize’ye, AK Parti İl teşkilatını ve Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’i tebrik ve bir dizi açılış için şehre gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, gecenin ilerleyen saatine ve yağmura aldırış etmeden kendisini Güneysu ilçe merkezinde bekleyen vatandaşlarla bir araya geldi.

Kendisini bekleyen hemşehrilerine teşekkür eden Erdoğan, "Rize, malum son seçimlerde bir numara oldu ve bir numara olmak suretiyle de hakikaten kendi içinden çıkarmış olduğu bu evladına sahip çıktı. Temennimiz bundan sonra 2023'e kadar en güzel şekilde hazırlanmak ve 2023'te Türkiye genelinde inşallah bir numara olmayı gerçekleştirmek. Şimdi birileri rahat durmuyor, kendilerine göre bir şeyler yapma gayreti içinde olanlar var ama bugüne kadar hiçbirisi muradına eremedi. Çünkü niyeti bozuk olanlar, bunların akıbeti de hayır olmayacaktır. Siz hemşehrilerimle kardeşlerimle geleceğe emin adımlarla yürüyoruz, inşallah yürüyeceğiz." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının ardından konutuna gitmek üzere Güneysu ilçe merkezinden ayrıldı.