GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-07-2019 08:11   Güncelleme : 31-07-2019 08:34

RİZELİ ZİYARETCİLER TCG YAVUZ FİRKATEYNİ ÇOK BEĞENDİ

Deniz Kuvvetleri Komutanlığına bağlı, TCG YAVUZ (F-240) firkateyni ‘Karadeniz Uyum Harekâtı’ (KUH) kapsamında Rize Limanını ziyaret etti.

RİZELİ ZİYARETCİLER TCG YAVUZ FİRKATEYNİ ÇOK BEĞENDİ

Karadeniz Uyum Harekatı (KUH) kapsamında Rize Limanını Ziyaret eden TCG YAVUZ Firkateyni Komutanı Deniz Yarbay H.Timuçin Yıldıran, beraberinde Deniz Yüzbaşı Ali Dingeç ve Snr.Ast.Kd.Bçvş. Fatih Ersan ile birlikte Rize Valisi Kelam Çeber’i makamında ziyaret etti.

TCG YAVUZ firkateyninin 27 Temmuz Cumartesi günü Rize Limanı’na aborda olduğunu belirten Gemi Komutanı Deniz Yarbay Yıldıran, bu iki gün içerisinde Rize şehir merkezini ve birkaç yaylayı gezme fırsatı bulduklarını belirterek, Rize’nin doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını ifade etti.

Gemi Komutanı Deniz Yarbay Yıldıran’ın Rize programı esnasında, Rize-Artvin Havalimanı inşaatını da görme şansları olduğunu belirtmesi üzerine Rize Valisi Kemal Çeber, bugün itibariyle havalimanın da %36,5 oranında fiziki gerçekleşmeye ulaştıklarını ve günlük 115 bin ton dolgu malzemesi kullandıklarını belirtti.

Vali Çeber ayrıca Rize’nin bilhassa yaz aylarında çok hareketli bir şehir olduğunu vurgu yaparak; “TCG YAVUZ firkateyninin liman ziyareti de Rize’ye ayrı bir hareketlilik katmıştır. Bu vesile ile TCG YAVUZ’u ve sizleri Rize’de ağırlamış olmaktan mutluluk duyduk” dedi. Ziyaretin son bölümünde; Gemi Komutanı Deniz Yarbay H.Timuçin Yıldıran tarafından Vali Kemal Çeber’e TCG YAVUZ Firkateyninin Şilti takdim etti. Vali Çeber’de ziyaretin anısına Deniz Yarbay Yıldıran ve beraberindekilere Rize çayı hediye etti. Haber: Bayram Ali Kavalcı