GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-07-2019 15:01   Güncelleme : 17-07-2019 17:48

MEKTEBİNDE ŞEHADET DERSİ OLAN BİR MİLLETİN ESARETİ YOKTUR

Güneysu İlçesinde gerçekleşen, 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Diriliş Programında konuşan, Rize eski Milletvekili, Rize eski Belediye Başkanı, eğitimci yazar Şevki YILMAZ,

MEKTEBİNDE ŞEHADET DERSİ OLAN BİR MİLLETİN ESARETİ YOKTUR

15 Temmuz Milli Birlik ve Diriliş Programı kapsamında yurt genelinde olduğu gibi Güneysu dada bir dizi program düzenlendi. Güneysu Müftülüğü nün koordine ettiği 15 Temmuz Milli Birlik ve Diriliş Programı açılışı 12 Temmuz Cuma günü Cuma namazı sonrası şehitlerin ruhu için yapılan kuran ziyafeti ile başladı 15 Temmuz Pazartesi günü gün boyu çeşitli etkinliklerle devam etti.

İlk olarak Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan İHL de yaz Kur’an kursu öğrencilerinin düzenlemiş olduğu program gerçekleştirildi. Programa İl Vali yardımcısı Abdullah Şen, İlçe Müftüsü Abdülkerim Çelik, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer yüzlerce sayıda vatandaş katıldı.

Ardından Şehit metin Çetin’in kabri ziyaret edilerek kabir başında Kur’an-i kerim ve dualar yapıldıktan sonra öğle namazı öncesi Güneysu merkez Camiinde yine şehitlerin ruhuna ithafen Kur’an-i kerim ziyafeti ve okunan Hatimlerin duaları yapıldı.

Akabinde Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca efendinin kabri ve evi ziyaret edildikten sonra Başaran köyü zavendikli Mustafa Hoca  Kur’an Kursu ve Selamet Köyü Kuran Kursları ziyaret edilerek öğrencilere Vatan sevgisi birlik ve beraberliğin önemi hakkında sohbetler yapıldıktan sonra İlçe müftülüğü ziyaret edilerek akşam programını gerçekleştirmek üzere Merkez camiine geçildi.

Akşam programına Güneysu müftülüğünde görevli bütün din görevlileri sarık ve cübbeleri ile katıldı. Akşam namazı sonrası başlayan programda hatimler okunarak bütün din görevlilerinin katılımı ile ortak dua yapıldı. Program gece boyu devam etti. Yatsı namazı sonrası 20. Dönem Rize milletvekili Şevki yılmaz halka hitap etti. Eski Rize Milletvekili, Rize eski Belediye Başkanı, eğitimci yazar Şevki YILMAZ, “Mektebinde Şehadet Dersi olan bir Milletin esareti yoktur!”15 Temmuz Milli Mücadelemizde Ülkemizin ve Milletimizin Dış Düşmanlarına ve İç Piyonlarına karşı direnen  Kahraman milletimizi ve muhterem Cumhur başkanımız Recep Tayyip Erdoğan Baş komutanımıza Baba ocağından tebriklerimi iletiyorum.  

Allah-ü teladan kahraman şehitlerimize, kahraman gazilerimize şifa ve hayırlı ömürler ihsan buyursun inşallah. Ne mutlu Müslümanım diyene ve ne mutlu yüce dinimizin, azizi vatanımızın ve tüm mazlum ümmet coğrafyamızın ve mukaddes beldelerimizin muhafazası için nöbette ve şehadete koşabilene.  ”diye konuştu.

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI