GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-06-2019 13:05   Güncelleme : 29-06-2019 13:05

“GELECEĞİNİZ EMNİYETTE 2019” PROJESİ İMZALANDI

Çocuk ve gençleri Sosyal Koruma Ve Destek Programı tarafından desteklenen ve Rize İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanarak yürütülen "Geleceğiniz Emniyette 2019" projesi için, Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak ve İŞKUR İl Müdürü Hasan Kiraz Rize Emniyet Müdürlüğünde bir araya gelerek Protokolü imzaladılar.

“GELECEĞİNİZ EMNİYETTE 2019” PROJESİ İMZALANDI

Proje kapsamında imzalanan İşbirliği Protokolü ile maddi açıdan dezavantajlı 18-24 yaş Aralığındaki 20 gencimize "Erzincan Çelik Kalem Bakır İşleme Ve Süsleme" kursu ve yine maddi açıdan dezavantajlı 18-24 yaş Aralığındaki 12 gencimize "Ahşap Ağaç Oymacılığı" kursu verilmesi planlanmaktadır.

Verilmesi planlanan kurslar sayesinde gençlerimizin boş zamanlarını etkin kullanabilmesi, unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarını öğrenerek meslek edinebilmeleri ve aynı zamanda cep harçlıklarını çıkartabilmeleri amaçlanmaktadır.

"Erzincan Çelik Kalem Bakır İşleme Ve Süsleme" kursumuz 248 saatlik bir programla 20 kursiyere; "Ahşap Ağaç Oymacılığı" kursu ise 664 saatlik bir programla 12 gencimize ulaşılması hedeflenmektedir. Kurslar, 01.07.2019 tarihinde verilmeye başlanacak olup kursiyerlere günlük 40 TL cep harçlığını İŞKUR, usta öğreticilerinin ücretini ise Milli Eğitim Müdürlüğü, kurs için ihtiyaç duyulan malzemeler ise Rize Emniyet Müdürlüğü tarafından karşılanacaktır.

Rize Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, İş Kur İl Müdürü Hasan Kiraz ve Rize Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, yapılan bu önemli Protokol’ün kurs görecek gençlerimize ve Rize’mize hayırlı olsun temennisinde bulundular. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI