GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-05-2019 20:50   Güncelleme : 28-05-2019 20:50

PAZARKÖY’DE İFTAR DAYANIŞMASI

Her yıl ramazan ayında Rize geneline özgü geleneksel olarak sürdürülen toplu iftarlar davetlerinden biriside, Güneysu yolu üzerinde bulunan Rize’nin en büyük köylerinden olan Pazarköy köyünde yaşanmış oldu.

PAZARKÖY’DE İFTAR DAYANIŞMASI

Rize-Güneysu yolu güzergâhında bulunan Pazarköy köyü, Ali Usta İlköğretim Okulu bahçesinde gerçekleşen toplu iftar yemeğine, Rize Merkezden yüzlerce davetliler ve köy sakinleri yoğun ilgi gösterdiler.

Pazarköy Ali Usta İlköğretim Okulu bahçesinde, Pazarköy Muhtarı Harun Sait ER tarafından Organize edilen, birlik, beraberlik ve dayanışma iftar yemeği davetine, Çaykur Genel Müdür Vekili Yusuf Ziya Alim, Rize İl Özel İdare Sekreteri Ümit Hüseyin Sarı, Çaykur Tarım Daire Başkanı Zeki Karaoğlu, MHP MKY Üyesi Recep Bakırcı, MHP Rize Merkez İlçe Başkanı Ali Erhan Cerrah, Rize Şoförler Odası Başkanı Turan Akbulut, Memur-Sen Rize İl Başkanı Resul Usta, Yol İş Sendikası Trabzon Şube Başkanı Harun Erdoğan, Rize SGK İl Müdürü Mustafa Bakırcı, Öz Gıda İş Sendikası Rize Şube Başkanı Hasan Fehmi Bursalı ve bir kısım YK Üyeleri, Rize’de görev yapan basın mensupları, Ülkü Ocakları Rize İl Başkanı Sadık Kandemir, Jandarma Karakol Komutan ve aileleri, Çaykur Fabrika ve Şube Müdürleri, STK Başkanları, Eğitimciler, Muhtarlar Derneği Yöneticileri, çok sayıda hafız ve din görevlileri, çeşitli resmi ve özel kurumların idarecileri katıldılar.

İftar yemeği duasının sonunda konuşan, Pazarköy Köyü Muhtarı Harun Sait ER, “Pazarköy halkımızla beraber düzenlediğimiz, birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma iftar davetimize katılan siz değerli misafirlerimize şahsım ve köyümüzün sakinleri adına çok teşekkür ediyoruz. İftar davetimize misafirlerimize hizmet veren köy halkıma ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Hepinizden Allah razı olsun. “dedi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI