SAĞLIK
Giriş Tarihi : 20-10-2018 18:06   Güncelleme : 20-10-2018 18:06

KENDİRLİ BELDESİ TEKRAR ECZANE’YE KAVUŞTU

Eczanesi bulunmayan, Rize’nin 3.500 nüfuslu en büyük beldelerinden olan, Kendirli Beldesi üç yıl aradan sonra yeniden eczaneye kavuştu. Yıllar sonra halkın yoğun ilgisiyle, Kuranı kerim okunduktan sonra yapılan dua, kurban kesimi ve açılışa katılanlara sunulan yemek ikramıyla görkemli bir açılışla hizmet vermeye başladı.

KENDİRLİ BELDESİ TEKRAR ECZANE’YE KAVUŞTU

Kendirli şehir merkezinde, Eczacı, şair-yazar Sebahat Karagöz tarafından, Kendirli Eczanesi ismiyle yıllar sonra yeniden eczaneye kavuşan Kendirli beldesindeki eczanenin açılış törenine Kendirli halkı yoğun ilgi gösterdi. Kurban kesiminin ardından, Kendirli beldesinin tanınmış hafızlarından Hacı Mustafa Köse hocanın duasıyla hizmet vermeye başlayan eczanenin açılış töreninde konuşan, Kendirli Eczanesi sahibi, Ecz. şair-yazar Sebahat Karagöz, “Bugün hep birlikte hizmet veremeye başlayan bu eczane sizlerin eczanesidir. Ben de sizlerin eczacısı olarak hep birlikte açılışını yapmış olduğumuz Kendirli eczanemizin açılışına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı her birinize sevgi, saygı ve dualarımı sunuyorum.

Bu kalabalığı görünce eczacınız bir bayan olarak bir hayli duygulandım. Allah hepinizden razı olsun. Çok zor gecen 6 ayın sonunda sizlere söz verdiğim gibi güzel kendirli beldemizin, güzel insanlarına hizmet etme şansını yakalamış oldum. Bu sahiplenme ve ilginiz karşısında son derece mutlu ve heyecanlıyım.

Rabbim utandırmasın inşallah. Her birinize çok, çok teşekkürlerimi sunuyorum. ”dedi. Kendirli Eczanesinin açılışına, Trabzon Adliyesi Hâkimlerinden Şükranay Kayaoğlu, Ak Parti Kendirli Belde Başkanı Adem Köse, Gazeteci-yazar, yönetici B.Ali Kavalcı, Kendirli Belediyesi Encümeni Kamil Köseoğlu, Rizeli şair Çakır Mustafa ve çok sayıda Kendirli halkı ve esnafıyla birlikte Eczacı, şair, yazar Sebahat Karagöz’ün sevenleri katıldılar. Haber ve Fotoğraflar: BAYRAM ALİ KAVALCI