KURTULUŞ REÇETESİ HZ. MUHAMMEDİ TANIMAK
Ali KALENDER

KURTULUŞ REÇETESİ HZ. MUHAMMEDİ TANIMAK

Günümüzde insanlık ızdırap içerisinde kıvranıyor. Bu kıvranıştan kurtulmak için toplum her hangi bir çaba sarf etmiyor tam aksine son surat bataklığa doğru sürükleniyor. Bu aracı bataklığa doğru götürenler işin farkında. Yıllarca sinsice verdikleri mücadelenin netice vermeye başladığını çok iyi görmekteler. Bunun farkına vardıklarından dolayı uçuruma doğru veya bataklığa doğru sürdükleri aracın bu aralar vitesini yükselterek hedeflerine doğru süratle ilerlemekteler.

             Tabii ki onlar görevlerini icra ediyorlar. İnsanlığın aynen günümüzde olduğu gibi bataklığa saplandığı bir dönemde içerisine düştüğü bu çıkmazdan insanlığı kurtaranı bizlere unutturmaya çalışıyorlar. Ümmetin peygamberi ile bağını koparmaya çalışıyorlar. İnsanlığın içerisine düşmüş olduğu bu durum dan kurtuluşunun reçetesi Hz Muhammedi tam manası ile tanımak, hakiki şahsiyetini bilmek ve getirdiği hayat yasalarına tam manası ile aşk ve şevkle bağlanmakla mümkün olur.

         Dünyanın manevi sarsıntı içerisinde olması, gençliğin çürümesi, ailenin bozulması, hak ve adaletin ortadan kaybolması, barışın yok olması, anarşi ve terörün dünyayı kasıp kavurmasının altında yatan asıl neden  bizlerin Hz Muhammed ile olan bağımızın zayıflaması ve onun hayat yasalarından uzaklaşmamız dır. İçerisine düşmüş olduğumuz bu durumdan kurtuluş onu gerçek manada sevmekle, hayat bahşeden yasalarını hayatımıza tatbik etmekle ve ümmet ile peygamberinin arasını açmakla uğraşanlarla mücadele ile mümkün olacaktır. 

         Bu bağlamda Nebiler nebisi Hz Muhammed’in dünyaya gelişi, çocukluğu, gençliği, Peygamberliği, ilk daveti, Mekke dönemi, hicreti, Medine dönemi ni konu alan yazılar dizisi ile başta kendim ve siz kıymetli okurlarım yüce peygamberimizi yeniden tanımaya onun hayat prensiplerini kendimize rehber edinebilme gayreti içinde olmaya çalışacağım.

         Kurtuluşumuz için Onu bilmek, anlamak,tanımak, ve hayat prensiplerini hayatımıza tatbik etmek zorundayız. Hz Peygamberin dünyaya gelişi yazımızda görüşmek üzere

SELAM VE DUA İLE

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize Şehir Merkezinde Silahlı Saldırı
Rize Şehir Merkezinde Silahlı Saldırı
Otomobil takla attı: 4 yaralı
Otomobil takla attı: 4 yaralı