UNUTTURULAN İLK EMİR
Ali KALENDER

UNUTTURULAN İLK EMİR

Yaradan Rabbının adı ile oku emriyle Dünyanın en büyük devriminin ilk emri Alak suresinin ilk ayetleri Yaradan Rabbının adı ile oku.

          İslam öncesi Hz İsa dan Peygamberimize kadar olan döneme cahilye devri diyoruz. İnsanların heva ve heveslerine göre hareket ettiği güçlünün güçsüzü ezdiği zenginin şerefli, fakirlerin ise toplumda yerinin olmadığı insanların mal gibi alınıp satıldığı kadına hiç bir değerin verilmediği bir ortamda Allah Resulu SAV dünyanın en büyük devriminin fitilini oku emri ile ateşliyordu. Allahuteala Hz isa dan 600 yıl sonra yeniden insanlıkla konuşmaya başlıyor ve ilk emir oku diyordu.

         İlk emri oku olan bir dini biz sadece Namaz kılmak Oruç tutmak Zekat vermek ve Gücün yetiyorsa hacca gitmekten ibaret görürsek vahyin ana mantalitesini kavrayamamış oluruz.

           Yaradan rabbının adı ile oku. Zulumden kurtulmak için oku. Özgürlük için oku. Köle  olmamak için oku. Diri diri öldürülmemek için oku. Develer gibi alınıp satılmaktan kurtulmak için oku. Faizden kurtulmak için oku. Hak için oku. Adalet için oku. Eşitlik için oku. Sömürü düzenine dur demek için oku. Mazluma ümit zalime korku olmak için oku. Bağımsızlığın için oku. Sana verilen haklar için oku. En üst teknolojiye sahip olmak için oku. Gücü elinde bulundurman için oku. İslamın nurlu sancağını dünyanın dört biryanına taşıyabilmek için oku. Kan ve göz yaşını durdurabilmek için oku. Sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için oku.

    Müslüman  Fizik, Kimya, Biyoloji, Fen, Matematik ve bütün bilim dallarında kendini yetiştirmeli ve alanında donanımlı insanlar olmalı.

           Dinimizin ilk emri oku ancak bu emir bizlere birşekilde birileri tarafından unutturulmuş kenara itilmiş okumayan bir millet demiyelim okumayan bir Ümmet haline getirilmişiz.

           Neden İslam üçüncü Dünya devletlerinde hakim ? Dünyada neden sadece müslüman kanı akıyor ? Neden Müslümanlar kabuklarından sıyrılamıyor.? Bunun tek nedeni var.İlk emri oku olan Dinimizin bu ilk emrini unuttuğumuz için. Nezaman bu ilk emri yerine getirmeye başlar alanında donanımlı insanlar yetişirmeye başlarsak ozaman islam ülkeleri üçüncü sınıf dünya devleti olmaktan kurtulur, islam coğrafyasında akan kan ve göz yaşı diner, bağımsızlığımızı ve  özgürlüğümuzu elde etmiş oluruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı