ALLAH KATINDA TEK DİN İSLAMDIR
Ali KALENDER

ALLAH KATINDA TEK DİN İSLAMDIR

         Dünya ve ahiret saadetini elde etmenin yolu Allah’ın kitabı kur’ana ve Resulü Hz Muhammed Mustafa  SAV’in sünnetine sımsıkı sarılmaktan geçmektedir. Yani Dinimizi Kur’an ve sünnet ışığı altında yaşamakla mümkün olur.

         İnsanoğlu İslam Dininin kaide ve kurallarını araştırıp kendi araştırmaları doğrultusunda Allah’ın emir ve yasaklarını hayatına tatbik etmeli. Günümüz de Dinin vecibelerini bizlere aktaran kişiler kim olursa olsun söylemlerinin delil olmadığını hatta söylemlerinin bir delile muhtaç olduğunu asla ve asla unutmamalıyız.

         Bugünün Müslümanları maalesef Yüce Dinimiz İslam’ı Allah’ın kitabı ve resulünün sünnetinden öğrenmek yerine Televizyon kanallarından Radyolardan Şeyhlerden ve ya Abilerden öğrenmenin yolunu seçmiş durumda. Bu durum netice olarak insanlar üzerinde farklı din anlayışlarına sebep olmakla beraber insanlar İslam’ı farklı Tv kanallarına farklı şeyh veya hocalara göre yaşamaya başlamaktalar.

          Allah’ın kitabı ve Resulüllah’ın  sünnetine göre değil de Tv kanallarına falan filan lara göre yaşanan bir dini yaşantıya Allahın dini dememiz ne kadar doğru televizyon Dini Radyo Dini veya şeyhin Dini dememiz ne kadar yanlış?

          İslam Dini Televizyon ekranlarının bize öğrettiği dini yaşamak değil Allah’ın bizim için seçtiği ve Rsulüllah’ın bizi davet ettiği ve bize öğrettiği Dini delilleri ile bilmek ve yaşamak tır. Bu hususu yüce yaradan Kur’ani kerimde maide süresi 3. Ayette  Bu gün Dininizi kemale erdirdim size nimetimi tamamladım size din olarak islamı seçtim ayeti ile bizlere bildirmektedir.

        İslamı Allah’ın ve Rsulünün gösterdiği doğrultuda yaşamaz isek Küfür, Şirk, Bid’at ve Hurafelerle amel etmiş oluruzki Allah muhafaza bu bizi hüsrana götürür. Bu durumu Resulüllah SAV hadislerinde bize aktarmaktadır.

      Mühakkak ki sözlerin en doğrusu allah’ın kelamı yolların en hayırlısı Muhammed SAV’in yoludur. İşlerin en kötüsü sonradan uydurulanlardır. Sonradan uydurulup Dine sokulan her yenilik Bid’at her Bid’at ise sapıklıktır.Her sapıklık ta ateştedir.

   Bir başka hadislerinde ise benden sonra aranızda yaşayacak olanlar çok görüş ayrılıkları göreceklerdir. Sizler benim sünnetime ve benden sonra hidayete iletilmiş Raşid halifelerin sünnetine sarılınız. Sünnetime sımsıkı sarılıp onu azı dişlerinizle yakalayınız. Sonradan uydurulan şeylerden uzak durunuz çünkü sonradan uydyrulmuş her şey Bid’attır ve her bid’at te sapıklıktır.

       Temennimiz Allah katında tek din olan islam dinini Allah’ın emrettiği ve Resulünün gösterdiği şekilde Allahın Dini olarak yaşayabilmek.

      Rabbım Televizyon ,Radyo, Şeyh ve abilerin dininin yaşamaktan muhafaza buyursun.           

    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI