RİZE EMNİYETİ İLE RİZE BASINININ ÖRNEK DAYANIŞMASI
B.Ali KAVALCI

RİZE EMNİYETİ İLE RİZE BASINININ ÖRNEK DAYANIŞMASI

Rize İl Emniyet Müdürü Sn. Sadettin Aksoy, geçen yılın Kasım ayında Rize İl Emniyet Müdürlüğüne atandı. 1. Sınıf Emniyet Müdürü olan Aksoy, meslekte ilk görevine İstanbul Emniyet Müdürlüğünde başlamış. Ardından doğum yeri olan başkentimiz Ankara Emniyet Müdürlüğü ve bir arar BM Makedonya Misyonu görevinin ardından, tekrar Ankara Emniyet Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Koruma Müdürlüğü görevinin ardından, bu seferde Anadolu’nun en büyük şehirlerinden olan Kahramanmaraş ve Konya illerinde değişik rütbelerde ve birimlerde görev yaptı.

Rize’mizin, çalışkan, mesleki kural ve kaideler dışındaki sempatikliği ve bir o kadar da mütevaziliği ile, hem devlet adamlığı, hem de insanı değerlerdeki erdemliliği yüksek olan, Rize İl Emniyet Müdürümüz Sn. Sadettin Aksoy’u dinlediğinizde mesleki formasyon bilgi ve becerisinin çok yüksek olduğu, ülkesine, insanına, değerlerine ve mesleğine aşık olduğu güç duygusu varlığını beden dili ve ruhunda hakim olduğunu gözlemliyorsunuz.

Kısa sayılacak zaman da, Rize’mizin coğrafi konumundan kaynaklanan ve yıllardır süre gelen cadde ve sokaklarda araçların park sorununa, Rize’mizin ilgili diğer resmi kurum ve kuruluşlarıyla ortaya koymuş olduğu yeni uygulama çalışmalarla bir nebzede olsa şehir merkezinde ki, trafik akışı düzen girmiş ve rahatlamıştır.

Sayın, Rize Emniyet Müdürü Aksoy’un, Rize’de başta trafik, uyuşturucu maddeler, öğrenin kurumları çevresindeki tedbirler, cadde, sokak ve mahallerdeki huzurun, güvenin devamının sağlıklı yürümesi noktalarında başlatmış olduğu çalışmalar kısa sürede başarılı olduğunu ve bundan böylede, Rize’de önemli başarıları hayata geçireceğini ortaya koymuştur.

Rize Emniyet Müdürümüz Sn. Aksoy’un en sevdiğim bir diğer özelliği de, başta mesleği ve sorumluluğu ile ilgili sorularla ilgili gerek biz basın mensuplarının ve gerekse halkımızın kendisine yöneltmiş olduğu soruları can kulağı ile dinliyor, kendine söz sırası gelince, hukuk çerçevesinde mesleki bilgi ve beceri hâkimiyeti ile cevaplandırıyor. Yapılması gerekenleri de güçlü kadrosuyla hayata geçiriyor.

Sayın Aksoy’un, göreve geldiği tarihten itibaren Rize basınıyla örnek bir dayanışma ve karşılıklı birbirlerinin seslerini, görev ve sorumlulukla noktasında, devlet ve millet sevgisi çerçevesinde sürdürülen dayanışma takdire şayandır. Sn. Aksoy’un en son olarak, Emniyet Müdürlüğü Sosyal Tesislerinde, Yardımcıları ve Şube Müdürleriyle, Rize’de görev yapan, ulusal ve yerel yazılı, görsel basın mensuplarına vermiş olduğu kahvaltılı sohbet toplantısında, Rize’nin var olan ve artarak yükselen huzur ve mutluluk grafiği çalışmaları noktasında, Rize basınının vermiş olduğu olumlu ve uyumlu desteğe teşekkür etti. Bu huzurun ve mutluluğun Rize genelinde sürekli zirvede olması için, hiçbir ferdin suça seyirci kalmaması gerektiğini, her bir bireyin yaşadığı, görev yaptığı, çalıştığı vs. gibi bulunduğu mevcut ortamda var olan ve anı gelişen suç unsuru taşıyan olayları gördükleri anda 155’e bildirmelerinin önemine vurgu yaptı. Vatandaşların 155’ı kullanmakta çekinmemeleri, devletin kanunlarının her zaman vatandaşın yanında olduğunu ifade etti.

BAYRAM ALİ KAVALCI

bayramalikavalci@gmail.com

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ