RİZE İLİNDE SANAYİ
B.Ali KAVALCI

RİZE İLİNDE SANAYİ

Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansının desteklediği, Rize Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, Erzurum Atatürk Üniversitesi Araştırma Görevlisi Yrd. Doç. Ahmet Çavuş’un hazırladığı ve basımı RTSO tarafından gerçekleştirilen, “Rize İlinde Sanayi ve İktisadi Kalkınma Raporu” isimli kitap, RTSO’nin kıymetli Genel Sekreteri Sn. Gafur Karali tarafından bendenize taktim edildi.

Rize ilindeki mevcut Sanayiyi, DOKA Projeleri kapsamında çok detaylı, anketlerle, grafiklerle, rakamlarla, yüzdelerle ve çeşitli sanayi kuruluşlarının resimleriyle, destekleyen, özetleyen, çok yerinde güzel bir araştırma ve çalışma. RTSO YK Başkanı Sn. Karamehmetoğlu ve Odanın Genel Sekreteri Sn. Karali’yı bu önemli ticari ve sanayi içerikli araştırma çalışmalarından dolayı kutluyorum.

RTSO YK Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, “Rize İlinde Sanayi isimli bu araştırmayla ilimizde sanayileşmenin belirlenmesi, sorunların tespit edilmesi ve bunlara çözüm önerileri getirilmesini amaçlayan çalışmalarımızdır. Bu çalışmamızla, yerinde gözlem, 10 ve daha fazla iş gücü çalıştıran sanayi tesislerine uygulanan anketler ve diğer çok çeşitli verilerden yararlanarak bu detaylı çalışma ortaya çıkmıştır. Yedi bölümden oluşan mevcut sanayiimizin fotoğrafını çok yönlü rakamsal detay çalışmalara gösteren araştırma eserimiz, Rize’mizde var olan ve bundan sonra işletmeye açılacak olan ve yapılacak olan yeni sanayi projelerine ve çeşitli sektörlerdeki her türlü yatırımlara önemli ışık tutacaktır. Özellikle çok yakın bir gelecekte tamamlanarak hizmete açılacak olan, Ovit tünelimizle 365 gün faal hale gelecek olan, Rize-Erzurum-Mardin Sevgi yolu projesi ilimizi ticari ve turistik ulaşım alanında, Doğu, Güney Doğu ve Uluslararası platformda Ortadoğu,

Balkanlar ve Avrupa için inşallah bir lojistik bölge haline getirecektir. ” diye konuştu.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler