BAŞKAN ERDOĞAN, ÇAYIMIZIN DOĞALLIĞINI BOZMAYA MÜSADEMİZ YOKTUR

Rize Ticaret Borsası’nın olağan Meclis Toplantısı Meclis Başkanı Resul Okumuş’un koordinatörlüğünde gerçekleşti. Toplantıda Borsanın aylık faaliyetleri, çay sektörü, projeler değerlendirildi.

BAŞKAN ERDOĞAN, ÇAYIMIZIN DOĞALLIĞINI BOZMAYA MÜSADEMİZ YOKTUR
BAŞKAN ERDOĞAN, ÇAYIMIZIN DOĞALLIĞINI BOZMAYA MÜSADEMİZ YOKTUR Ali KALENDER

Haber: Bayram Ali Kavalcı

Toplantıda konuşan RTB Meclis Başkanı Okumuş, “Çay sektörünün kötü bir gidişatı var. İçecekler arasında çayın tüketimi giderek azalmaktadır. Bu gidişata engel olabilmek için çalışmalar yapmamız gerekiyor” dedi.

Rize Ticaret Borsası YK Başkanı Mehmet Erdoğan’ın Çay Çarşısı Projesi’nin gidişatı hakkında bilgi verdi. Erdoğan, “Çay Çarşısı Projemizin yapım çalışmalarına başladık 15- 20 Mart tarihlerinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve Milletvekillerimizin katılımıyla temel atma törenini yapmayı planlıyoruz” dedi.

Başkan Erdoğan, “Son zamanlarda siyah çaya çeşitli gıda boyar maddeleri veya sağlığa zararlı kimyasal katıldığına ilişkin kamuoyunda haberler çıkmaktadır. Bizler her zaman Türk çayının doğallığını savunduk. Bu doğallık bize uluslararası piyasada avantaj sağlamaktadır. Uluslararası çay pazarında Türk çaycılığının bu önemli avantajını korumalıyız. Buna mukabil milli içeceğimiz olan Türk çayına herhangi bir katkı maddesi konmasına kesinlikle taraf değiliz. Buna asla müsaade etmeyiz. İlla ki konulacaksa sadece Çaykur’un çayın özünden elde edeceği çay ekstraktı konulabilir” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize Şehir Merkezinde Silahlı Saldırı
Rize Şehir Merkezinde Silahlı Saldırı
Otomobil takla attı: 4 yaralı
Otomobil takla attı: 4 yaralı