GÜNEYSUDA YAZ KUR’AN KURSLARI KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ

Okulların tatil edilmesi ile birlikte başlayan yaz Kur’an Kursları sekiz haftalık eğitimlerinin ardından sona erdi.

GÜNEYSUDA YAZ KUR’AN KURSLARI KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ
GÜNEYSUDA YAZ KUR’AN KURSLARI KAPANIŞ PROGRAMI DÜZENLENDİ Ali KALENDER

Güneysu ilçe müftülüğüne bağlı camilerde, okulların tatil edilmesinin ardından başlayan sekiz haftalık yaz kur’an kursu eğitimi Güneysu Kaptan Ahmet Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans salonunda yapılan kapanış programı ile sona erdi.

      Büyük bir coşku ile gerçekleşen Programa  Reis-ül Kurra vekili Mustafa DEMİRKAN hoca, Güneysu ilçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK, İl Müftü vekili Naci ÇAKMAKÇI, Belediye Başkanı Rıfat ÖZER, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Başkanı Halil TURAN, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR ın yanı sıra Din Görevlileri ve çoksayıda vatandaş katıldı.

      program  İstiklal Marşının okunması ve Kadir Cemil REİSOĞLU nun Kur’an tilaveti ile başladı. İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK yapmış olduğu açılış konuşmasında ‘’ kısa ancak dolu dolu bir Sekiz haftanın ardından Güneysu genelindeki camilerimizde Binin üzerinde yavrumuz eğitim aldı. Mevlaya ne kadar Hamd etsek azdır ki artık Kerim olan kitabımızı Beşikten Mezara kadar isteyen herkes öğrenebiliyor. Şimdi salona baktığımda minicik yavrularımızın yaz Kurslarımızda öğrendiklerini burada sergileyecek olmaları bizleri duygulandırıyor. Emeği geçen herkesten Rabbim razı olsun. Yaz Kur'an Kurslarımızda görev yapan, çocuklarımızın salih birer insan olmaları için mücadele veren, insanların tatil yaptığı, aileleriyle tatile çıktığı dönemde; hayatlarından feragat göstererek fedakârca çalışan Muhterem Hocalarımıza sonsuz tesekkür ediyorum. Bugün Burada programımıza iştirak eden Reis-ül Kurra vekili Mühterem Mustafa DEMİRKAN hocama ve siz katılımcılara teşekkür ediyorum’’ diyerek konuşmasını tamamladı.

       Şenlik havasında geçen  Programda minik öğrenciler hünerlerini sergilediler. Kur’an tilavetleri hadıs okumaları ilahi ve şiirlerle devam eden program öğrencilerin 15 Temmuz tiyatrosu sergilemelerinin ardından Reis-ül Kurra vekili Mustafa DEMİRKAN hocanın duası ile son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN NAVDAR, 21 EKİM DÜNYA BASIN VE GAZETECİLER BAYRAMI KUTLU OLSUN
BAŞKAN NAVDAR, 21 EKİM DÜNYA BASIN VE GAZETECİLER BAYRAMI KUTLU OLSUN
BAŞKAN METİN’DEN MUSTAFA YILDIZ HOCA EFENDİ’NİN  10. YIL DÖNÜMÜ” MESAJI
BAŞKAN METİN’DEN MUSTAFA YILDIZ HOCA EFENDİ’NİN 10. YIL DÖNÜMÜ” MESAJI