RİZE, EL EMEĞİ ÇARŞISINA YOĞUN İLGİ…

Rize Belediyesi , Rize Kent Konseyi ve Kadın Derneklerinin işbirliğinde hazırlanan Rize’li üretken kadınların “El Emeği Göz Nuru Çarşısı” Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in katılımıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanında açıldı.

RİZE, EL EMEĞİ ÇARŞISINA YOĞUN İLGİ…
RİZE, EL EMEĞİ ÇARŞISINA YOĞUN İLGİ… Ali KALENDER

Açılışa Eşi Fatma Metin’le katılan Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin “El Emeği Göz Nuru Çarşısı” açılış konuşmasında; “Bura da daha çok kendi kültürümüzde olan el emeği ürünlerimizi sergileyerek halkımıza ve ilimize gelen turistlere sunuyoruz. Farklı çalışmalarında satışa sunulduğu çarşı, Bölgemizin kültürünü ön plana çıkaracak faaliyetleri ortaya koymaktır. Hanımlarımızın yapmış olduğu birbirinden güzel ürünleri,  Arzu eden vatandaşlarımız gelip görerek dilediği ürünleri alabilecek. Böylece kadınlarımıza katkı sağlamış olacaklar. Paydaş kurumlarımıza ve bu alanın oluşturulmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çarşımızı özellikle Rizeli hanımların talepleri üzerine oluşturduk ilgi ve katılım çok güzel, herkesi de görmeye ve alışveriş etmeye davet ediyorum” dedi.

Kadın Derneklerinin, Hanımlara el emeklerini pazarlamalarına imkan sağlayan Çarşı’nın Açılışına; Rize eski Milletvekili Ahmet Kabil,   İl Kültür   Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sema Yağcıtekin, Kent Konseyi Başkanı Sadullah Köse, İl Genel Meclis Eski Başkanı Mehmet Kazancı, İl Ticaret Müdürü Osman Köseoğlu,İl Müftü Yardımcısı Naci Çakmak ve çok sayıda vatandaş ilgi gösterdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RTEÜ'de yürüyen AGD'li gençlerden 'Katil Çin' sesleri
RTEÜ'de yürüyen AGD'li gençlerden 'Katil Çin' sesleri
Rize’ye DENEYAP Teknoloji Atölyesi Açılıyor
Rize’ye DENEYAP Teknoloji Atölyesi Açılıyor