Rize Güreş Kafilesi Madalya İle Döndü

Türkiye Güreş Federasyonu Faaliyet Programı çerçevesinde Ankara ve Antalya’da yapılan U-23 ve Yıldızlar Greko-Romen Güreş Türkiye şampiyonalarına katılan Rize Güreş Eğitim Merkezi ve Rize TOHM sporcuları şampiyonlardan 4 Altın, 2 Gümüş, 2 Bronz madalya ile döndüler.

Rize Güreş Kafilesi Madalya İle Döndü
Rize Güreş Kafilesi Madalya İle Döndü Ali KALENDER

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa ÇELİK yaptığı açıklamada “Türkiye Güreş Federasyonu Faaliyet Programı çerçevesinde Ankara ve Antalya’da yapılan U-23 ve Yıldızlar Greko-Romen Güreş Türkiye şampiyonalarına katılan sporcularımızın başarıları ile bir kez daha mutlu olduk. İlimiz özellikle Greko-Romen Güreşte Türkiye’nin öncü illerinden biri durumunda. Sporcularımız 1 yıl boyunca disiplin ve özverili bir şekilde çalışmalarının karşılığını aldılar ilimizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı ve değerli antrenörlerimizi ve ÇAYKUR spor kulübümüzü kutluyorum” dedi.

Ankara ve Antalya’da yapılan U-23 ve Yıldızlar Greko-Romen Güreş Türkiye şampiyonalarına katılan sporculardan Yıldızlar Kategorisinde 62 kg Nihat Kara ve 48 kg Fedai Murat AYDIN 1’inci olarak Altın Madalya kazanırken 85 kg Yunus EMRE TOPTAN Türkiye 3.cüsü olarak Bronz madalya kazandı. U-23 Kategorisinde mücadele eden sporculardan İbrahim TIĞCI ve Salih AYDIN Türkiye 1.incisi olarak Altın madalya kazanırken 67kg Furkan YILDIZ ve 87kg Muhittin SARIÇİÇEK Türkiye 2.cisi olarak gümüş madalya, 67kg M.Mustafa ŞAHİN ve 72kg Yavuz AKBAŞ Türkiye 3.olarak Bronz madalya kazandılar.

Şampiyonalarda başarıları ile göz dolduran Rize Güreş Eğitim Merkezi ve Rize Güreş TOHM sporcuları kategori ve sıkletlerinde Avrupa ve Dünya da yapılacak müsabakalarda ülkemizi temsil etmek için Milli Takım kamplarına çağrıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karakteri cesaret olanın tarihi zaferle doludur
Karakteri cesaret olanın tarihi zaferle doludur
Rize Halk Eğitim Müdürü  Vefat Etti
Rize Halk Eğitim Müdürü Vefat Etti