BAŞKAN METİN’DEN BERÂT KANDİLİ MESAJI

Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin, Berât Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Metin mesajında, duygu ve düşüncelerini şu şekilde ifade etti:

BAŞKAN METİN’DEN BERÂT KANDİLİ MESAJI
BAŞKAN METİN’DEN BERÂT KANDİLİ MESAJI Ali KALENDER

“Mübarek Ramazan ayının müjdecisi Berât Kandiline ulaşmış olmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Yüce Allah’ın rahmeti ve nimetinin geniş bir şekilde tecelli ettiği, dert, bela ve musibetlerden kurtuluşu ifade eden Berât, bu engin manaların gerçekleştiği müstesna bir gecedir.

İnanıyorum ki, bu kandil gecesi, insanımızın gönlünde bu yönde bir meşale tutuşturacak, manevi değerlerimizin ve insanî hasletlerimizin hatırlanmasına vesile olacaktır. Dünyanın ve insanlığın geleceği için, maddi refah ve ekonomik kalkınma mücadelesi kadar, manevi ve kültürel değerlerin muhafazası da hayati önem taşımaktadır. O yüzden böyle mübarek gün ve geceleri ibadetle, sevgiyle, hoşgörü ve kardeşlikle pekiştirerek en güzel şekilde geçirelim. Yüce Allah’ın affına sığınarak, bu gecenin hürmetine günahlarımızı bağışlamasını; bizleri bütün kötülüklerden, haksızlıktan, adaletsizlikten, kin ve nefretten ‘Berât’ eden kullarından eylemesini dileyelim.

Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının müjdecisi bu mübarek gecenin; başta şehrimiz olmak üzere ülkemiz ve tüm İslam âleminde kardeşlik, iyilik, hayır ve berekete vesile olmasını diliyor, Berât Kandilinizi tebrik ediyorum.”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RTEÜ'de yürüyen AGD'li gençlerden 'Katil Çin' sesleri
RTEÜ'de yürüyen AGD'li gençlerden 'Katil Çin' sesleri
Rize’ye DENEYAP Teknoloji Atölyesi Açılıyor
Rize’ye DENEYAP Teknoloji Atölyesi Açılıyor