Narkotik Eğitim Tırı Rize de

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğünün uyuşturucuyla mücadele kapsamında ortaklaşa hazırladığı ’Narkotik Eğitim TIRI' Rize'ye geldi.

Narkotik Eğitim Tırı Rize de
Narkotik Eğitim Tırı Rize de Ali KALENDER

"Narkotik Eğitim TIRI" il il dolaşarak uyuşturucu maddenin zararları hakkında vatandaşları bilinçlendiriyor.

Rize Valiliği, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile bağımlılık yapıcı maddeler ve bağımlılıkla mücadele kapsamında Narkotik Eğitim TIR’ı Rizelilerle buluştu.

"Hedef Olma-Hedefsiz Kalma Projesi"çerçevesinde oluşturulan Narkotik Eğitim TIR'ında görevli narkotik uzmanı polisler, Memişağa Parkı’nda uyuşturucuyla mücadele ve korunma yolları gibi konularda TIR'ı ziyaret eden vatandaşlara bilgi veriyor.

Uyuşturucu Terörden Daha Tehlikeli

Narkotik Eğitim TIR’ını gezen Rize Valisi Kemal Çeber, yaptığı açıklamada uyuşturucunun terörden daha tehlikeli duruma geldiğine dikkat çekerek, “Narkotik Eğitim TIR’ı içinde uyuşturucunun başlangıcından sonuna kadar geçirilen evrelerin simülasyonunu gördük. Emniyet kayıtlarımızda bir yılda uyuşturucudan ölen kişi sayısı, terörden ölen kişi sayısından daha fazladır. Uyuşturucu hem toplumu harap ediyor, hem de aileleri harap ediyor. Gençlerde büyük zarar görüyor” dedi.

 

Uyuşturucunun Geçici Mutluluğuna Kapılmayın

Uyuşturucu konusunda aileleri ve gençleri uyaran Vali Kemal Çeber: “Bu hususta toplumumuzun duyarlı olması lazım. Bu projede bu farkındalığı yaratmaya yönelik bir projedir. Bütün gençlerimizi ve ailelerini bu Eğitim TIR’ını ziyarete bekliyoruz. Gençlerimiz sakın uyuşturucunun geçici mutluluğuna kapılmasın. Ailelerimizi de uyarıyoruz. Evlatlarınıza yakın olun ve onları yakından takip edin ki uyuşturucu ağına düşmesinler”ifadelerini kullandı.

Narkotik Eğitim TIR'ının içerisinde özel olarak oluşturulan 40 metrekarelik modern eğitim salonundaki 12 dokunmatik ekranda uyuşturucu maddenin insan vücudundaki etkileri ayrıntılı görsellerle anlatılıyor.

Tır, 11 Nisan 2019 Perşembe günü Rize Merkez İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Bahçesinde ve 12 Nisan 2019 Cuma günü Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Merkez Kampüsünde ziyaretçilere açılarak Rize'den ayrılacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karakteri cesaret olanın tarihi zaferle doludur
Karakteri cesaret olanın tarihi zaferle doludur
Rize Halk Eğitim Müdürü  Vefat Etti
Rize Halk Eğitim Müdürü Vefat Etti