Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu

Rize Valisi Kemal Çeber, akşam 21.00 gibi ziyaret ettiği Rize Halk Kütüphanesinde gençlerle bir araya geldi. Vali Çeber, gençlerin talebi üzerine kütüphane kapanış saatini 19.00’dan 22.00’ye çıkartıldığını söyledi.

Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu Ali KALENDER

Rize Valisi Kemal Çeber, Kütüphaneler Haftası kapsamında, akşam 21.00 gibi ziyaret ettiği İl Halk Kütüphanesinde; Kültür ve Turizm İl Müdürü İsmail Hocaoğlu, Milli Eğitim İl Müdürü Yaşar Koçak, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hasan Bebek, Rize Merkez Muhtarlar Derneği üyeleri, vatandaşlarla ve öğrencilerle bir araya gelerek kitap okuma etkinliğine katıldı.

Vali Çeber, burada yaptığı açıklamada; “Daha önceki kütüphane ziyaretlerim esnasında burada bulunan öğrencilerle sohbet etme fırsatı buldum. Üniversite sınavına çalışanlar vardı. Bazısı kitap okuyordu. Onların kütüphanede sağlanan imkanlar konusunda fikirlerini aldım. Kütüphanenin kapanış saatinin 19.00’dan 22.00’a uzatılmasını istediler. Biz de arkadaşlarla bu konuyu değerlendirdik ve artık kütüphanenin kapanış saatini 22’ye kadar uzattık. Görüyoruz ki geç saat olmasına rağmen kütüphanemiz dolu kullanılıyor. Bunu gözlemleyip gerekirse saati daha da uzatabiliriz" dedi.

Misafirlerimize, Çeşitli İkramlarda Bulunmayı Düşünüyoruz.

En güzel kokulardan bir tanesinin de kitap kokusu olduğuna vurgu yaparak, kütüphanelerin önemine değinen Vali Çeber, "Kitap okuyup şu ortamda bu havayı teneffüs etmek çok değerli diye düşünüyorum. Bazen ders yapmak, bazen sınava hazırlanmak, bazen bir köşede sohbet etmek, burada kitap okumak interneti kullanmak buraları en verimli şekilde kullanmalıyız. Kütüphanenin kullanma oranı, dünyada medenileşmenin ölçütlerinden birisi olarak değerlendirilmektedir. Kütüphanemizi daha çok öğrenci ve halkın kullanması için çeşitli projeleri hayata geçiriyoruz ve bu anlamda her türlü görüşe de açığız. İlerleyen zamanlarda misafirlerimize çay, kuru pasta hatta çorba ikramında bulunmayı düşünüyoruz. Uygulama talep gördüğü sürece buna devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Karakteri cesaret olanın tarihi zaferle doludur
Karakteri cesaret olanın tarihi zaferle doludur
Rize Halk Eğitim Müdürü  Vefat Etti
Rize Halk Eğitim Müdürü Vefat Etti