'İstihdam Seferberliği 2019' tanıtımı yapıldı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının öncülüğünde, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) desteği ile 'Türkiye’de iş var' sloganıyla başlatılan 'İstihdam Seferberliği 2019' tanıtımı ve istihdam teşvikleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

'İstihdam Seferberliği 2019' tanıtımı yapıldı
'İstihdam Seferberliği 2019' tanıtımı yapıldı Ali KALENDER

Rize Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısına; Rize Valisi Kemal Çeber’in yanı sıra Rize Milletvekili Hayatı Yazıcı, Rize Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu, İŞKUR İl Müdürü Hasan Kiraz, Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürü Mustafa Bakırcı, sanayiciler, iş adamları ve müteşebbisler katıldı.

Programın açılışında Rize Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Karamehmetoğlu, yaptığı konuşmada; "Ekonominin canlanması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde başlatılan istihdam seferberliği için Rize Ticaret Odası ve bağlı üyeleri elinden geleni fazlasını yapacaktır" dedi.

Türkiye’nin son zamanlarda dış kaynaklı olarak yaşadığı ekonomik taarruz sebebiyle istihdam konusunda bir takım zorluklar yaşadığının altını çizen Vali Kemal Çeber, iç ve dış etkenlerden kaynaklanan sorunların tamamını, geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberlik ruhuyla, rahatlıkla aşabileceğinden kimsenin kuşkusunun olmaması gerektiğini belirtti.

İç ve dış etkenlerden kaynaklanan sorunların tamamını, birlik ve beraberlik ruhuyla rahatlıkla aşılabileceğinin altını çizen Vali Çeber, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’ye hedef koyduğu 2023 ve 2017 hedeflerini yakalayabilmemiz için bu istihdam seferberliğine sahip çıkmalı, taşın altına elimizi koymalıyız. Rize, daha önce hazırlanan tüm projelerde taşın altına elini değil, gövdesini koymuştur. Bu projeye de aynı anlayışla yaklaşacağından hiçbir kuşkum yok” dedi ve bugüne kadar yaptıklarından dolayı Rize Ticaret Odası üyeleri nezdinde tüm Rizelilere teşekkür etti.

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TARAFTAR GRUBU 53. KOLORDUDAN ANLAMLI ZİYARETLER
TARAFTAR GRUBU 53. KOLORDUDAN ANLAMLI ZİYARETLER
GELECEĞE NEFES İÇİN, YENİ YUSUFELİ’NE YÜZLERCE ZEYTİN VE NAR AĞACI
GELECEĞE NEFES İÇİN, YENİ YUSUFELİ’NE YÜZLERCE ZEYTİN VE NAR AĞACI