BEYAZ EŞYA TEKNİK SERVİSİ

BEYAZ EŞYA TEKNİK SERVİSİ
BEYAZ EŞYA TEKNİK SERVİSİ Hakkı DUMAN

Son zamanlarda beyaz eşyaların en önemli sorunlardan birisi olarak belirli bir kullanım zamanından sonra belli başlı sorunların ortaya çıktığı görülmüştür fakat bu konu biraz da bizim elimizde olan bir konudur. Beyaz eşyaların ömrünün daha da uzun bir hal alması için size beyaz eşyalarda dikkat edilecek belli başlı sorunları size şu şekilde anlatacağız;

Elektrikli süpürgeyi belli bir sürelik kullanımdan sonra filtrelerini siliniz. Borusunu ya da sapını tıkayan bir engel olmadığına özen gösteriniz. Torbanın dolu olmamasına dikkat ediniz. Deliği tıkayacak herhangi malzemelerden uzak tutunuz. Bu sayede uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Çamaşır makinesinin engebeli bir yüzey olmamasına dikkat ediniz. Çamaşırları yıkadıktan sonra kapağı açık bırakmanız, makinenin hava alması ve nemden uzak tutmanız için fayda sağlar. Yeterli miktarda deterjan kullanmaya dikkat ediniz ve haddinden fazla eşya koymayınız. Sivri objeler makinenin iç kısımlara zarar vereceğinden çamaşırlarınızın ceplerini yıkamadan önce kontrol ederseniz makinenizin ömrünü uzatabilirsiniz.

Bulaşık makinesinin özellikle alt kısmını düzenli olarak kontrol ediniz. Bu bölme ile bulaşık makinesinin suyunu düzenli bir şekilde devir daim yaptığından emin olunuz. Burayı tıkayan herhangi bir şey olup olmadığına dikkat ediniz.

Fırını kullandıktan sonra temizlik yapmayı unutmayınız. Fırın kağıdını kullanmaya özen gösteriniz. Özellikle fırının içindeki kirleri ve pislikleri düzenli olarak temizleyerek temiz bir şekilde bakımını yapmanız gerekmektedir.

Buzdolabının altında kompresör ızgaralarını da yılda bir kez elektrik süpürgesi yardımıyla temizleyiniz. Düzenli olarak buzdolabının kapak lastiklerinin hava sızdırıp sızdırmadığına emin olmanızla beraber motorun çok ısınmasına ve enerji harcamasına da engel olabilirsiniz. Ayrıca buzdolabının kapağının çok fazla açık kalmaması buzdolabının ömrünü uzatacak bir diğer yöntem olabilir.

Yukarıda da belirttiğimiz bazı pratik yöntemler ile beyaz eşyalarınızın ufak detaylarını dikkate alarak hem kullanımını kolaylaştırmış olacaksınız hem de sürekli olarak baş gösteren bu problemleri ortadan kaldırmış olacaksınız. Bu eşyaların alımı kolay olmadığı için kullanım şekillerine dikkat etmeniz gerekir ve düzenli olarak bakımlarını yaparak makinelerinizin daha uzun bir zaman sürecinde kullanımını yapmış olursunuz.

Kaynak: https://www.kombiservisi35.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler