Güneysu'da Camiler Çiçek Açtı

Güneysu İlçe Müftülüğü ile birlikte Güneysu Kaymakamlığı, Güneysu Belediyesi, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ve Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen Camiler çiçek açıyor programının ödül töreni yapıldı

Güneysu'da Camiler Çiçek Açtı
Güneysu'da Camiler Çiçek Açtı Ali KALENDER

Güneysu İlçe Müftülüğü ile birlikte Güneysu Kaymakamlığı, Güneysu Belediyesi, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı ve Güneysu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 19 Ocak-3 Şubat tarihleri arasında bu yıl ikincisi düzenlenen “Camiler Çiçek Açıyor Projesi” büyük ilgi gördü.
İlkokul ve ortaokula giden 257 öğrencimiz, ara tatilde camiye giderek namazlarını camide kıldılar. Öğle, ikindi ve akşam namazlarında toplam 16 gün, 48 vakit camiye giderek imamlara ellerindeki formları imzalatan öğrencilerimiz, ödülleri almaya hak kazandılar. Tüm öğrencilerimize madalya hediye edilirken en çok camiye devam eden den başlayarak öğrencilere çeşitli değişik hediyeler takdim edildi.
Sunuculuğunu Merkez Camii İmam Hatibi Hızır YIĞCI’nın yaptığı program 8 Mart 2019 Cuma günü saat 11.30’da Güneysu Merkez Camii’nde gerçekleşti. Güneysu Kaymakamı Davut DÜZGÜN, Güneysu Belediye Başkanı Halil TURAN, İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK, Rize İl Vaizi Akif KÖSE, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Mütevelli Heyet Üyesi Hüseyin AK ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, Milli Eğitim Şube Müdürü Eşref YAVAŞİ, İmam-Hatip ve Kur’an Kursu Öğreticileri okul idarecileri, öğretmenleri, öğrencilerin aileleri ve birçok davetli katılarak çocukların sevinçlerine ortak oldular.
Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi İrfan Kamil REİSOĞLU’nun Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başlayan programda İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram GÜNDOĞAR, İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK ve Güneysu ilçe Kaymakam Davut DÜZGÜN proje ile ilgili kısa bir konuşma yaparak öğrencilere ve yetişmelerinde emekleri geçen ailelerine ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
   İsmael Diomande Çaykur Rizespor'a imzayı attı
İsmael Diomande Çaykur Rizespor'a imzayı attı
   OSB, Rize'nin çehresini değiştirecek
OSB, Rize'nin çehresini değiştirecek