ğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Türüt istifa ettiv

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ) Rize Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Hasan Türüt görevinden istifa etti.

ğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Türüt istifa ettiv
ğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Türüt istifa ettiv Ali KALENDER

2011 yılından beri RTEÜ Eğitim ve Arştırma Hastanesi başhekimliği görevini yürüten Göğüs Cerrahi uzmanı Prof. Dr. Hasan Türüt görevinden ayrıldığını açıkladı.

İstifa sonrası sosyal medya hesabından açıklama yapan Türüt şunları söyledi: “Değerli dostlar bugün itibariyle yaklaşık 8 yıldır elimden geldiğince yürütmeye çalıştığım başhekimlik görevinden ayrılmış bulunmaktayım. "Vatanını ve milletini en çok seven işini en iyi yapandır" ve "Halka hizmet Hakk'a hizmettir" düsturlarıyla bana verilen bu görevi ekibimle birlikte yapmaya çalıştım. Benim için Ülkemize ve Rize’mize hizmet etmek, aynı zamanda ismini taşımaktan her zaman onur duyduğum ve milletinin hizmekarı olan Sn. Cumhurbaşkanımıza da layık olabilmek en büyük motivasyon kaynağım olmuştur. Rabbim O'na sağlık ve ayet versin. Her arayana imkânımız ve gücümüz yettiği nispette cevap vermeye çalıştık, hastanemizin ciddi eksikliklerine rağmen kurumsallaşabilmeye ve çağa uygun sağlık hizmetini mevcut koşullara adapte etmeye hep birlikte gayret gösterdik. Son 17 yıldır ülkemizin sağlık alanında gerçekleştirdiği dönüşüm sürecinde halkı önceleyen anlayış doğrultusunda Rize’mize çok güzel hizmetlerin gelmesi noktasında gayret gösterdik. Sağlık Bakanlığımızın son denetlemesinde kalite puanını çok iyi bir şekilde elde etmiş olduk. Bu başarılı çalışmalarda bizimle birlikte fedakarane çalışan yönetim ekibime, yine fedakar hekim kardeşlerime, sağlık hizmetinin çok önemli unsuru olan sağlık personeli ve diğer yardımcı sağlık personeli kardeşlerime teşekkür ederim. Haklarını helal etsinler: ben hakkımı herkese helal ediyorum. Değerli Rize halkına sağlıklı günler diler onlardan ve hakkımızın geçtiği herkesten tekrar helallik dilerim. Saygı ve sevgilerimle”

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı