Genç Dağcılar Spor Tırmanışında Rize’de Yarıştı

Türkiye Dağcılık Federasyonu 2019 faaliyet programı çerçevesinde Spor Tırmanış Küçükler ve Gençler Türkiye Şampiyonası- Lider 1.Ayak yarışmaları 02/03 Mart 2019 tarihlerinde Rize’de düzenlendi.

Genç Dağcılar Spor Tırmanışında Rize’de Yarıştı
Genç Dağcılar Spor Tırmanışında Rize’de Yarıştı Ali KALENDER

Rize Çok Amaçlı Spor Salonu Yapay Tırmanma duvarında yapılan müsabakalara 15 ilden 200 sporcu katıldı.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik yaptığı açıklamada “ Türkiye’nin en fazla dağcılık kulübü olan illerinden biriyiz. Bu bağlamda yaklaşık 1,5 yıl önce ilimize kazandırdığımız Yapay Tırmanma Duvarımızda 2.inci defa Ulusal bir organizasyona ev sahipliği yaptık. İlimize kazandırılan bu güzel tesis sadece ulusal müsabakalarda değil, aynı zamanda ilimizin diğer faaliyetlerinde de çok önemli bir lokomotif olacak ve ilimiz yapılan bu güzel tesisler ile spor kenti olma yolunda emin adımlarla ilerliyor” dedi.

İl Müdürü Çelik ayrıca organizasyonun sağlıklı ve huzurlu bir şekilde sonuçlanmasında başta Dağcılık il temsilcimiz Sayın Mehmet Kemal Arıcı ve tüm emeği geçenlere teşekkür etti.

Yarışmalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Dağcılık il temsilci Mehmet Kemal Arıcı ve Federasyon yetkililerince verildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BAŞKAN NAVDAR, 21 EKİM DÜNYA BASIN VE GAZETECİLER BAYRAMI KUTLU OLSUN
BAŞKAN NAVDAR, 21 EKİM DÜNYA BASIN VE GAZETECİLER BAYRAMI KUTLU OLSUN
BAŞKAN METİN’DEN MUSTAFA YILDIZ HOCA EFENDİ’NİN  10. YIL DÖNÜMÜ” MESAJI
BAŞKAN METİN’DEN MUSTAFA YILDIZ HOCA EFENDİ’NİN 10. YIL DÖNÜMÜ” MESAJI