Rize'deki o kazanın ilk duruşması yapıldı

Geçtiğimiz Aralık ayının 18'inde meydana gelen Anne Sabire Öksüz, Melisa Öksüz'ün ölümü ile sonuçlanan kazanın duruşması Rize Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Rize'deki o kazanın ilk duruşması yapıldı
Rize'deki o kazanın ilk duruşması yapıldı Ali KALENDER

Rize'de Aralık ayında Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı'nda meydana gelen kazada, ters yöne giren kamyonun çarptığı 35 yaşındaki Sabire Öksüz olay yerinde, 10 yaşındaki kızı Melisa Öksüz ise ağır yaralı olarak kaldırıldığı Rize Devlet Hastanesinde hayatını kaybetmişti.

Anne Sabire Öksüz, Melisa Öksüz'ün ölümü ile sonuçlanan kazanın duruşması Rize Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü. Duruşmada sanık Mustafa Balcı, ölen Melisa’nın babası Sultan Ahmet Öksüz ile avukat Ümit Peçe katıldı.

Sanık Mustafa Balcı duruşmadaki ifadesinde anne kızı fark etmediğini, yolda kasis olduğunu ve müteveffanın üzerine çıktığında kasis olarak düşündüklerini ancak çevreden insanların uyarması üzerine durduğunu kazanın meydana gelmesinden üzüntü duyduğunu dile getirdi.

Ailenin avukatı ve Rize Barosu Başkanı Av. Ümit Peçe ise olayın gerçekleştiği yerin yaya kaldırımı olduğu, sanığın kamyon ile yaya yolu üzerinde yürümekte olan yayaları dikkate almadan ters yöne girerek kazanın meydana gelmesinde sebebiyet verdiğini, suçun taksirli suçun basit hali değil nitelikli olan bilinçli taksir olarak nitelendirilmesini gerektiğini ve buna uygun yasalara ve hükümlerine göre cezalandırılması gerektiği dile getirdi.

Cumhuriyet savcısı sanığın taksir hükümlerinden cezalandırılması için mütalaa verirken, mahkeme heyeti ise sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek karar için duruşmayı 14 Mart 2019 tarihine erteledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
   İsmael Diomande Çaykur Rizespor'a imzayı attı
İsmael Diomande Çaykur Rizespor'a imzayı attı
   OSB, Rize'nin çehresini değiştirecek
OSB, Rize'nin çehresini değiştirecek