Afacanlar'dan Pakistanlı yetimlere destek ziyareti

Eğitim Bir Sen Rize şube başkanı Seyfettin Afacanlar 20 şube başkanı ile birlikte Pakistan'da İHH ve Hubeyb Vakfı tarafından kurulan yetimhanelerde kalan yetimleri ziyaret etti.

Afacanlar'dan Pakistanlı yetimlere destek ziyareti
Afacanlar'dan Pakistanlı yetimlere destek ziyareti Ali KALENDER

Heyette Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum ve İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir de hazır bulundu. Yapılan açıklamada, sendikanın 20 il başkanıyla yaptığı ziyaretin dört yıldır her yarıyıl tatilinde tekrarlandığı ifade edildi. Eğitim Bir Sen Genel Başkan Yardımcısı Atilla Olçum Sendika olarak sadece sendika faaliyetleri değil, insanlık adına da çalışmalar yaptıklarını belirterek "Altı yıl önce İHH ile 'Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var' projesine başladık. Dört yıldır da her yarıyıl tatilinde Türkiye'den il başkanlarımızla Pakistan ziyareti yapıp hem proje kapsamında yürüttüğümüz faaliyetleri yerinde görmeye hem de daha fazla yetime ulaşmak adına farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz." ifadelerini kullandı.

Yetim projesi kapsamında her sınıfın bir yetim çocuğa aylık 125 lira yolladığını kaydeden Olçum, sendika olarak dünya genelinde 24 bin yetime yardım yaptıklarına dikkati çekti. İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir de yetimhane hakkında bilgi verdi. Yatılı kalan dört yüzün üzerindeki çocuğun bulunduğu yetimhaneye dışarıdan öğrencilerin de geldiğini ifade eden Demir, yetimhane kompleksinde okuldan spor salonuna, tarım eğitimine yönelik çiftlikten terzihaneye kadar birçok eğitim imkanı bulunduğunu anlattı. > Eğitim-Bir-Sen Rize şube başkanı Seyfettin Afacanlar da yetimhane ziyareti ile ilgili olarak "Bugün yaptığımız ziyarette sendika şube başkanlarımızla birlikte Eğitim Bir Sen ve İHH işbirliği ile kurulan yetimhanemizde sunulan imkanları yakından görmüş olduk. Anlamlı ve duygusal bir ziyaret oldu. Rize'mizden ve Türkiye genelinden her sınıfın bir yetim kardeşi var projesi kapsamında öğretmenlerimizin ve öğrencilerimizin yaptığı desteklerin buradaki yetimlere ulaştığını yerinde görmek bizi ziyadesiyle memnun etti. İnşallah bu yardımlarımız artarak devam edecek." ifadelerini kullandı. Ziyaret boyunca birlikte geçirilen anlarda yetimhanedeki çocukların mutlulukları gözlerinden okunurken, ziyaret yetimhanede kalan Pakistanlı yetimlere hediyelerin verilmesi ve yetimlerin hazırlamış olduğu programın ardından sona erdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zavendikli  Hoca kuran  Kursları Kurban bağışlarınıza talip
Zavendikli Hoca kuran Kursları Kurban bağışlarınıza talip
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ