Yeşil Yol, hayvancılık yapan aileyi mağdur etti

Yeşil Yol’un güzergâhında olan ahırları aylar önce ‘Yenisi yapılacak’ deyip yıkılınca hayvanları sokakta kaldı.

Yeşil Yol, hayvancılık yapan aileyi mağdur etti
Yeşil Yol, hayvancılık yapan aileyi mağdur etti Ali KALENDER

Rize Merkez’e Bağlı Küçükçayır Köyü’nde hayvancılık ile uğraşan Turgut Turpçi’nin ahırları Yeşil Yol’un geçeceği güzergaha rastladığı için yıkıldı. Yerine yenileri yapılacak olan ahırlar söz verildiği gibi yapılmayınca hayvanlar dışarıda kaldı.

Aylardır yol ile derenin arasında açık alanda bekleyen hayvanlar kış şartları altında yaşamak zorunda kalıyor. Hamile olan koyunlar doğumu dışarıda yapmak zorunda kalıyor. Yeni doğan kuzular ise üşümesin diye iş Turpçi ailesine kalıyor. Aile yeni doğan kuzuları ısınmaları için soba yaktıkları yaşadıkları eve getirmek zorunda kalıyor.

Koyunlarının doğum yapma zamanı olduğu için kuzuların dışarıda doğduğunu ve gece doğan kuzuların soğuktan telef olduğunu dile getiren Turgut Turpçi “Bizi devletimiz mağdur etti. Bizim burada ahırlarımız vardı, Yeşil Yol projesine karşı gelmedik ahırlarımızı kaldırdık. Bize ahırları yeniden yapacağız dediler, bizim yapma gücümüz yok. Hayvanlar şuan da dışarıda, her gece doğuran hayvan oluyor, kuzular doğuyor. Her gece 1-2 kuzu burada telef oluyor” dedi. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zavendikli  Hoca kuran  Kursları Kurban bağışlarınıza talip
Zavendikli Hoca kuran Kursları Kurban bağışlarınıza talip
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ