Engelli Sporcular Madalya İçin Yola Çıktı

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde sportif faaliyetlerine devam eden engelli sporcular Aksaray’da düzenlenecek olan Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonasına katılmak üzere yola çıktılar.

Engelli Sporcular Madalya İçin Yola Çıktı
Engelli Sporcular Madalya İçin Yola Çıktı Ali KALENDER

Rize Gençlik Merkezi önünden yola çıkan sporcuları Vali Yardımcısı Ahmet Dalkıran, Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Spor Şube Müdürü Cafer Küçükmustafa, Rize Engelsiz Yaşam Derneği Başkanı Bülent Alan ve sporcu aileleri uğurladılar.

Rize Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik “Hepimiz birer engelli adayıyız. Önceden insanlarımız, evinde engelli bir birey varken bazen onu saklıyor, evde tutuyordu. Aileler evlatlarını spor aktivitelerine götürmeyle ilgili yeterli tesis, araç ve destek, teşvik bulamamaktaydı. Devletimiz ve hükümetimizin engellilere yönelik proje ve destekleri ile artık engelli bireylerimiz tesislerimizden ve imkanlarımızdan sonuna kadar yararlanabilmektedir. Hayatla ilişkisini belli sınırda tutan vatandaşlarımız, bir anda sporun gücüyle hayata entegre olabiliyorlar. Hayatın içerisinde yer alabiliyorlar. Hayata bağlanmak için pek çok neden var ama bunların en güçlü sosyal olgusu spordur. Engelsiz bir Rize için, engelsiz bir gençlik için, engelsiz bir spor için Rize adına sporcularımıza her türlü desteği vermekteyiz Bugün burada fahri yüzme antrenörümüz Şeyda Benli nezaretinde antremanların yapan ve Aksaray ilinde yapılacak Bedensel Engelliler Türkiye Yüzme Şampiyonasına hazırlanan sporcularımızı Vali Yardımcımız sayın Ahmet Dalkıran ile birlikte uğurlamaya başarılar dilemeye geldik. Aksaray ilinde yapılacak olan yarışmada inanıyorum ki güzel sonuçlar alınacaktır.15 kulüpten 250 sporcunun katılım sağlanması beklenen yarışmada Rize’li sporcular bütün becerilerini ortaya koyacaklardır. Bunun örneğini bir önceki yarışmalarda gördük sporcularımız bir çok madalya ili Rize ilini en iyi şekilde temsil ettiler. İl Müdürlüğümüz olarak Engelli kardeşlerimizin sosyal hayata adapte olabilmeleri için karşılaştıkları olumsuzlukları ortadan kaldırma gayreti içerisindeyiz. Onları hiç bir zaman yalnız bırakmayan başta ailelerine antrenörlerine teşekkür ediyorum ve tüm sporcularımıza başarılar diliyorum “ dedi.

Şampiyona 25-27 Ocak 2019 tarihleri arasında Aksaray ilinde yapılacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zavendikli  Hoca kuran  Kursları Kurban bağışlarınıza talip
Zavendikli Hoca kuran Kursları Kurban bağışlarınıza talip
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ