MİLLETVEKİLİ AVCI’DAN İRŞAD VAKFINA ZİYARET

Akparti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Muhammed AVCI, beraberinde Ak Parti Rize İl Başkanı İshak ALİM ve Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi METİN’le birlikte, İrşad Vakfını ziyaretetti...

MİLLETVEKİLİ AVCI’DAN İRŞAD VAKFINA ZİYARET
MİLLETVEKİLİ AVCI’DAN İRŞAD VAKFINA ZİYARET Mustafa KALENDER

Ak Parti Rize Milletvekili Muhammed AVCI, beraberinde Ak Parti Rize İl Başkanı İshak ALİM ve Ak Parti Rize Belediye Başkan Adayı Rahmi METİN’le birlikte, İrşad Vakfını ziyaret ederek, Rize İl Müftülüğü Zavendikli Mustafa Hoca Erkek Kur-an Kursu ve İrşad Vakfı Mütevelli Heyetiyle birlikte toplantıda buluştu.

Rize Milletvekili Muhammed AVCI, “Rize Merkez Müftü Mahallemizde yarım asırdır kız ve erkek hafızlar yetiştiren bu kıymetli ilim yuvaları Kur-an kurslarının kurucusu, ilimizin yetiştirmiş olduğu kıymetli hocamız manevi kanaat önderlerimizden olan, rahmetli Zavendikli Mustafa Yıldız hoca efendinin, geride bırakmış olduğu ilimizin bu kıymetli dini ve milli eğitim kurumlarını yaşatmak ve daha da büyütmek için elimizden gelen her türlü maddi ve manevi desteklerimizle yanınızda olmaya devam edeceğiz. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımızın Kur-anı Kerimi anlama dersi Arapça eğitimin başladığı 9 pilot ilden biri olan Rize’mizin ve Müftü Mahallesi merhum Zavendikli hoca Kur-an kursunun seçilmiş olması nedeniyle Arapça eğitimi veren hocaları ve eğitim alan talebeleri tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.” diye konuştu.

Toplantıya Rize İrşad Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Ali Saruhan, İrşad Vakfı YK Başkanı Kudret Yıldız Teftiş Kurulu Başkanı Sultan Yılmaz, Başkan Vekili Ahmet Karaali, Denetleme Kurulu Başkanı Adnan Kap, YK üyesi İlyas Özkanlı, Eğitim Takip Komisyonu Başkanı Mustafa Okur, Kurs yöneticileri ve hafızlık hocaları Kurra hafız Mustafa Türüt, Hafız Salim Keskin, Hafız Bayram Ali Aslan, Vakıf Müdürü Hafız Kadir Kara, Hafız Kenan Avcı, Hafız Fethullah Özhabiboğlu, Hafız Osman Yıldırım ve Müftü Mahallesi Muhtarı Abdullah Şentürk katılarak istişarelerde bulundular.

İrşad Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ahmet Ali Saruhan, “Davetimize icabet ederek bizleri yalnız bırakmayan Milletvekilimiz sn. Muhammed Avcı, İl Başkanımız İshak Alim ve Ak Parti Rize Belediye Başkan adayı sn. Rahmi Metin’e ve heyetine vakfımız adına şükranlarımızı arz ediyorum. Ülkemize ve şehrimize hizmetlerinizde muvaffakiyetler diliyorum. ”dedi. Haber ve Fotoğraflar: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zavendikli  Hoca kuran  Kursları Kurban bağışlarınıza talip
Zavendikli Hoca kuran Kursları Kurban bağışlarınıza talip
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ