Rize'de, Sarıkamış Şehitleri için anma yürüyüşü

Sarıkamış Harekatının 104. yılı anma etkinlikleri kapsamında, Rize'de yürüyüş düzenlendi. Gençlik Merkezi önünden başlayarak Cumhuriyet Caddesinde devam eden yürüyüşe çok sayıda kişi katıldı.

Rize'de, Sarıkamış Şehitleri için anma yürüyüşü
Rize'de, Sarıkamış Şehitleri için anma yürüyüşü Ali KALENDER

Sarıkamış Şehitlerinin 104’üncü yıl dönümü dolayısıyla yapılan program Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün önünde başladı.

Burada başlayan yürüyüşe Rize Vali Yardımcısı Abdullah Şen, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Hocaoğlu, Jandarma Komutanı Hakan Dedebağ, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, sporcular, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Kentte 2 kilometre boyunca yürüyen katılımcılar, ellerinin üzerinde de 100 metrelik dev Türk bayrağını taşındı. Yürüyüş esnasında, çevredeki vatandaşlar da anma programına eşlik etti.

Yaklaşık bin kişinin katıldığı yürüyüş sonunda, Rize İl Gençlik Spor Müdürü Mustafa Çelik, etkinliğe katılan herkese teşekkür ederek, “Sarıkamış’ta yaşanan o kutsal çileyi bugün gençlerimize hatırlatmak için onları anmak için buradayız. Burada ecdadımızı andık" dedi.

Anma programında, şehitler için Kuran okundu, dua edildi. 

Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi Mehteran takımının marşlar da seslendiridiği etkinlikte, katılımcılara Sarıkamış harekatının yıldönümü anısına çorba da ikram edildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
RTEÜ'de yürüyen AGD'li gençlerden 'Katil Çin' sesleri
RTEÜ'de yürüyen AGD'li gençlerden 'Katil Çin' sesleri
Rize’ye DENEYAP Teknoloji Atölyesi Açılıyor
Rize’ye DENEYAP Teknoloji Atölyesi Açılıyor