YUSUFELİ MEYVECİLİK ÇALIŞTAYI YAPILDI

Çalıştaya Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Tarım ve Orman İl Müdürü Dursun Okur, siyası parti temsilcileri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

YUSUFELİ MEYVECİLİK ÇALIŞTAYI YAPILDI
YUSUFELİ MEYVECİLİK ÇALIŞTAYI YAPILDI Mustafa KALENDER

Yusufeli Belediyesi, Yusufeli Kaymakamlığı ve Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğü tarafından Yusufeli’nde meyveciliğin gelişmesi, modern meyvecilik teknikleri bilen ve uygulayabilen çiftler yetiştirmek için “Yusufeli Meyvecilik Çalıştayı" düzenlendi. Çalıştayda Kastamonu Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi, Van Yüzüncü yıl Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Seyit Mehmet Şen, ‘Ceviz Ye Sağlıklı Yaşa’ , İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekanı Turan Karadeniz, ‘Meyvecilikte Budama ve Çevirme Aşısı’, Yalova Atatürk Bahçe Kültürleri Merkez Araştırma Enstitüsü Müdürü Yılmaz Boz, ‘Bağcılık ve Üzümsü Meyveler’ konularında sunum yaptı.

 

Çalıştayda konuşan Başkan Aytekin, “ Bugün Yusufeli’nde meyveciliği konuşacağız. Bizler kaybettiklerimizi biliyoruz ama geleceği hayal etmenin yolu hocalarımızın gözüyle gelecekte bu coğrafyada neyin olup olamayacağını görebilmek ve bunun için de bir takım gayretler ortaya koymak niyetindeyiz. Çalıştayımızın, ilçemize hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. “ dedi.

 

Yusufeli Meyvecilik Çalıştayı, 25 Ekim Perşembe günü; Küplüce Köyü, Pamukçular Köyü, Darıca Köyü ve Demirkent Köylerine yapılan ziyaretlerle başladı. Yapılan ziyaretlerde Çalıştaya katılan hocalar tarafından; çiftçilere, bağ ve bahçelerde uygulamalı olarak bitki hastalıkları, budama şekilleri aşılama yöntemleri hakkında bilgi verilerek uygulamalı yöntemler gösterildi. Yapılan köy gezilerinde tarım ilçe müdürlüğü teknik personeli eşlik etti.

 

Çalıştay programı kapsamında, 26 Ekim Cuma günü Yusufeli yeni yerleşim yeri ve yeni yerleşim yerinde yapılacak olan tarım alanları incelendi. Yusufeli Belediyesi yeni yerleşim yeri fidan çoğaltım çiftliği gezilerek incelemeler yapıldı.

 

Çalıştaya Yusufeli Kaymakamı Eyüp Kaykaç, Yusufeli Belediye Başkanı Eyüp Aytekin, Tarım ve Orman İl Müdürü Dursun Okur, siyası parti temsilcileri, kurum amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı