ÇAYKURSPOR K.MARAŞ’DA 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU KUPASI KAZANDI

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Rafting Federasyonu Başkanlığı işbirliği ile K.Maraş Ceyhan nehrinde düzenlenen R4 Rafting Türkiye Şampiyonası ödülleri sahiplerini buldu. Geçen hafta sonu Kahramanmaraş Ceyhan nehrinde gerçekleşen R4 Türkiye Şampiyonasına katılan Çaykurspor Kulübü Rafting takımı üç ayrı yaş grubunda Türkiye Şampiyonluğu kazandı.

ÇAYKURSPOR K.MARAŞ’DA 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU KUPASI KAZANDI
ÇAYKURSPOR K.MARAŞ’DA 3. TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU KUPASI KAZANDI Mustafa KALENDER

Ceyhan nehrinde yapılan Türkiye şampiyonluğu yarışlarında, Açık yaş erkeklerde Çaykurspor Rafting Türkiye Şampiyonası birincisi oldu. Açık yaş erkeklerde Çaykurspor Raftingin takımının ardından, Dalaman İlçe Belediyesi Türkiye ikincisi, Van ili Çatak İlçe Belediye takımı Türkiye üçüncülüğü başarısını elde ettiler. Çaykurspor Rafting U23 erkeklerde Türkiye şampiyonası 2.ciliğini ve U19 Erkekler Türkiye Şampiyonası 3.cülük kupalarını kazanmayı başardı.

Yarışmaların sonunda, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ödül törenine AK Parti K.Maraş Milletvekili İmran Kılıç, K.Maraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali İhsan Kabakcı ve Türkiye Rafting Federasyon Başkanı Fikret Yardımcı, diğer protokol mensupları ile teknik heyet ve sporcular katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan ödül ve kupa töreninde açılış konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı Fikret Yardımcı, Kahramanmaraş’ta bulunmaktan dolayı çok memnun olduklarını ve Kahramanmaraş’ın sahip olduğu su havzaları sayesinde mükemmel bir rafting merkezi olabileceğini ifade ederek: “Üç gün boyunca gerek bizleri gerekse sporcularımızı en iyi şekilde konuk eden Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyor, daha nice yarışmalarda buluşmak üzere diyorum” dedi.

Törende konuşan Kahramanmaraş B. Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, “Şehrimizde devam eden çok güzel organizasyonlar oldu, hep birlikte bu organizasyonlara imza attık. Şehrimizi şenlendirdiniz. Bu bir başlangıçtı, inşallah önümüzdeki senelerde de rafting alanında yapacağımız çalışmalar ve düzenleyeceğimiz yarışmalarla Kahramanmaraş’ın önemli bir yere getireceğiz. Rafting sporuna olan ilgiyi artırmak adına çalışmalarımıza devam edeceğiz ve Kahramanmaraş’ı rafting sporunun merkezi haline getireceğiz. Federasyon Başkanımız olmak üzere teknik heyete ve tüm sporcularımızı tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyoruz. Hepinize en kalbi duygularımızla teşekkür ediyor, memleketlerinize sevgilerimizi ve selamlarımızı gönderiyoruz” dedi.

 

Yapılan yarışların sonunda dereceye giren kulüpler şunlar, Açık Yaş Bay, 1. Çaykurspor Rize, 2.Dalaman Belediyesi-Muğla, 3. Çatak-Van-Açık Yaş Bayan, 1.Pertek Belediyesi – Tunceli, 2. Sarsala-Muğla, 3. Dalaman-Muğla-Açık Yaş Mix, 1.Dalaman Belediyesi-Muğla, 2. Güneysuspor-Rize, 3.Sarsala-Muğla, U23 Bay 1.Yusufeli Belediyesi- Artvin, 2.Çaykurspor Rize, 3.Dalaman Belediyesi-Muğla, U19 Bay, 1. Düzce, 2.Rizespor,3. Çaykurspor Rize, U19 Bayan 1.Pertek Belediyesi-Tunceli, 2. Hakkâri Cilo Rafting, 3.Dalaman Belediyesi takımları Türkiye şampiyonu kupa ve ödüllerini kazandılar.

 

Yarışmalarda 3 ayrı yaş grubunda, Türkiye Şampiyonluğu birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü kazanan Çaykurspor Rafting As Başkanı Mahir Biberoğlu ve Antrenörü Rıza Avcı ortaklaşa yapmış oldukları açıklama da, Bu önemli başarılarında Çaykur Genel Müdürü Ekrem YÜCE’nin, Çaykurspor Rafting Kulübüne vermiş olduğu desteğe ve Kahramanmaraş B.Şehir Belediye Başkanı ile Türkiye Rafting Federasyonu Başkanına katkılarından dolayı teşekkür ettiler.

 

HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI-

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı