Güneysu da 38 Hafıza Belgeleri Düzenlenen Programla Verildi

DİN HİZMETİNE ADANMIŞ ÖMÜRLER, ADANMAYA NAMZET GÖNÜLLERLE BULUŞTU Her yıl 1-7 Ekim tarihleri arasında kutlamakta olduğumuz Camiler ve Din Görevlileri Haftası Güneysu'da de çeşitli etkinliklerle kutlandı

Güneysu da 38 Hafıza Belgeleri Düzenlenen Programla Verildi
Güneysu da 38 Hafıza Belgeleri Düzenlenen Programla Verildi Ali KALENDER

Bu etkinlikler çerçevesinde ilk olarak Güneysu ilçesinde Kur’an gönüllüsü, birçok hafız yetiştirmiş veya yetişmesinde önemli katkıları olmuş din hizmetine adanmış gönülleri evlerinde ziyarette bulunuldu
Bu ziyarettlere; İlçe Kaymakamı Davut DÜZGÜN, Belediye Başkanı Halil TURAN, İlçe Müftüsü Abdülkerim ÇELİK, İmam Hatip ler Faik KALIN, Muhammet AK, Hüdafer KARAOSMAN eşlik etti.

Hayrullah AK Hocayı Ulucami Mahallesindeki, Muammer KALIN Hocayı Yeniköy’deki, İbrahim GENÇ Hocayı Dumankaya’daki,  Ahmet KAR Hocayı Güneysu Merkez’deki,  İmdat GÜNDOĞAR Hocayı Güneysu Merkez’deki, İlçe Müftümüz Abdulkerim ÇELİK’in Babası İsrafil ÇELİK Hocayı Güneysu Merkez’deki evlerinde ziyaret ederek hayır duaları alındı
    Kur’an okumanın yasak olduğu, hafız olmanın-yetiştirmenin çok zor olduğu dönemlerde yaşadıkları zorluklara rağmen bıkmadan, yılmadan Hz. Kur’an-ı öğretmek gayretinde olan hocaların sohbetleri ve anıları ziyarette bulunanları derinden etkiledi.
Ziyaretlerin ardından bir sonraki faaliyet olan “Din Hizmetine Adanmış Ömürler, Adanmaya Namzet Gönüller” konulu konferans düzenlendi
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr.Ali KUMAŞ hocanın sunumuyla gerçekleşen program Güneysu Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.
Merkez Erkek Kur’an Kursu Öğreticisi Erdinç DAŞTAN Hocanın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK’in selamlama ve teşekkür konuşmalarıyla devam etti.


Daha sonra konferansı sunmak için kürsüye çıkan Doç. Dr. Ali KUMAŞ hoca adeta gönülleri fethetti.
Programa teşrif eden Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Muhammet YILMAZ da kısa bir teşekkür konuşması yaparak Din görevlilerinin haftasını kutladı. Ayrıca ömürlerini din hizmetine adayıp makamlarını başka arkadaşlarına bırakan emekli din görevlileri Mehmet KARALİ, Adem ER, Sabit SOLAK ve Adem KANDEMİR’e Hizmet Teşekkür Belgelerini takdim edildi.


İlçe Kaymakamı Davut DÜZGÜN ve Belediye Başkanı Halil TURAN, birer teşekkür konuşması yaparak hafta dolayısıyla başta İlçe Müftüsü ve Din Görevlilerini tebrik ettiler. 
Programın sonunda misafirlere İlçe Kaymakamı Davut DÜZGÜN ve Belediye Başkanı Halil TURAN tarafından hediye takdiminde bulunuldu.
Programda günün en önemli olayı olarak nitelendirebileceğimiz İlçenin gurur kaynağı olan, 2018 yılı içerisinde Hafızlık sınavına katılıp belge almaya hak kazanank Hafızların Hafızlık Belgeleri İlçe kaymakamı Davut DÜZGÜN ve İlçe Müftüsü Abdulkerim ÇELİK tarafından kendilerine takdim edildi.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ