Kulluğa Adanmış Bir Ömür

Rize’nin kanaat önderlerinden gönül insanı Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi için vuslatının 9. Yıldönümünde Dostları Rize’de anma programı düzenleyecek.

Kulluğa Adanmış Bir Ömür
Kulluğa Adanmış Bir Ömür Ali KALENDER

     Ömrünü İslama ve Kur'ana hizmete adamış gönül insanı dava adamı Hocaların Hocası, güzel ahlakı, hoşgörüsü, birlik ve beraberliğin tesisisnde gayretli çalışmaları ile insanımızın gönlünde taht kuran Zavendikli Mustafa Yıldız Hoca efendi Vefat ettiği günden buyana başta Talebeleri, dostları ve sevenleri tarfından her yıl olduğu gibi bu yılda ölüm yıldönümü olan  20 Ekim Cumartesi akşamı İsmail Kahraman Kültür Merkezinde Kur'anlarla Dualarla anılacak. 

        Bu yılki anma programına Rize şehrine gerek Belediye Başkanlığı gerekse Milletvekilliği esnasında büyük hizmetler yapan Dava adamı gönüül insanı Şevki Yılmaz hoca nın yanısıra  Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, Şeyhul Kurra, Reisü’l Kurra Vekili Mustafa Demirkan hocada katılacak.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan  Rize İrşad Vakfı ve Zavendikli Mustafa Hoca Kur-an Kursları Mütevelli Heyet Başkanı Ahmet Ali Saruhan, “İlimiz kanaat önderlerinden gönül insanı Merhum Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi’nin vefatının 9. Yıldönümü münasebetiyle tertiplediğimiz, ‘Kur’an ziyafeti, anma ve anlama’ 31. Dönem 42 kız ve 54 erkek hafızlarımızın icazet merasimi 20 Ekim Cumartesi günü saat: 18.00’da İsmail Kahraman Kültür Merkezinde düzenlenecektir.” dedi.

Araştırmacı Yazar Abdurrahman Uzun’un sunumuyla gerçekleşecek programa, Rize İl Müftüsü İsmail Yalçın, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak, 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz ve Şeyhul Kurra, Reisü’l Kurra Vekili Mustafa Demirkan’ın katılacağını ve bu isimlerin birer konuşma yapacağını kaydeden Ahmet Ali Saruhan Hoca, İstanbul Beyoğlu Kasımpaşa Piyale Paşa Camii İmam Hatibi Kurra Hafız İshak Danış ile Zavendikli Mustafa Hoca Kopuzlar Kur’an Kursu Hocası Kurra Hafız Mustafa Türüt’ün programda Kur’an ziyafetinde bulunacaklarını belirtti.

Saruhan Hoca, Rize İrşad Vakfı ile Zavendikli Mustafa Hoca Kur-an Kursları’nın organize edeceği, Rize İl Müftülüğü ile Rize Belediyesi ve Güneysu Belediyesinin destek vereceği programda ayrıca, Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimini tamamlayan 42 kız ve 54 erkek olmak üzere toplam 96 hafız ve hafizenin icazet merasiminin de yapılacağını kaydederek, Zavendikli Mustafa Yıldız Hocaefendi’yi anma ve 2018 yılı 96 öğrencinin icazet merasimi programına katılmaları yönünde tüm halkımıza davette bulundu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ