Ensar Vakfı Rize Şubesi’ne bağlı yeni yurt hizmete girdi.

4 yıldızlı otel konforunda 250 kişi kapasiteli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu öğrenci alımına başladı

Ensar Vakfı Rize Şubesi’ne bağlı yeni yurt hizmete girdi.
Ensar Vakfı Rize Şubesi’ne bağlı yeni yurt hizmete girdi. Ali KALENDER

Ülke genelinde yürüttüğü faaliyetler ve yaptığı hizmetlerle hem öğrencilerin akademik kariyerlerine başarılar ekleyen hem de toplumda adından söz ettiren, vatanına, milletine bağlı, İslam ümmetine mensup bireyler yetiştirmeyi amaç edinen Ensar Vakfı’nın en başarılı şubelerinden biri olan Rize Şubesi yeni yurt binasını hizmete soktu.

Ensar Vakfı Rize Şubesi’ne bağlı Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu 250 kişilik kapasitesi ile hizmete girdi.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adını taşıyan üniversitede okumanın ayrıcalığını yaşayan öğrencileri Rize’de bir ayrıcalık daha bekliyor olacak.

Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı yurtların verdiği başarılı hizmetlerin yanında kamu yararına önemli çalışmalar yürüten kuruluşlar, bulundukları bölgede sundukları hizmet ile başta öğrenciler olmak üzere ailelerinin de dikkatini çekiyor.

Bu kuruluşların başında gelen Ensar Vakfı Rize Şubesi bünyesindeki yurtlara bir yenisini daha ekledi. Rize merkezde 3 ve Çayeli ilçesinde 2 olmak üzere toplamda 5 yükseköğrenim yurdu bulunan Ensar Vakfı Rize Şubesi 6. Yurdunu hizmete soktu.

Rize merkez Eminettin Mahallesi Cumhuriyet Caddesi’nde 250 kişi kapasiteli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu faaliyet sokan Ensar Vakfı Rize Şubesi yurt başvuru ve kayıt işlemlerine start verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen “En yüce değer bilgi, en değerli hizmet insana yapılan hizmetti. İnsanoğlunun hayatta var olma sebeplerinden en önemlisi insanlara faydalı hizmetler sunmasıdır. Bizler kamu yararına hizmet veren kuruluşlarız. Ben ya da bir başkası hiç fark etmez, amaç hizmet, odak noktamız insandır. Hele bahse olan konu geleceğimiz olan gençler ise bu hizmetin en iyi olması için var gücümüzle çalışmak gerektiğinin bilincindeyiz. Bu kapsamda Ensar Vakfı Rize Şubesi olarak bünyemizde bulunan yurtlarımıza bir yenisini daha ekledik. 250 kişi kapasiteli Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu’nu hizmete sokarak öğrenci alımlarına hayırlısıyla başladık. ALLAH bu yolda hayırlı hizmetler sunmamızı bizlere nasip eder inşallah.” Dedi.

Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen, açıklamasına şöyle devam etti: “Dünya lideri gururumuz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın adını taşıyan üniversitesinde okumanın ayrıcalığına binlerce

öğrenci kardeşimiz yaşıyor. Bizler bu ayrıcalığı yaşayan kardeşlerimize bir ayrıcalık daha yaşatmanın arzusu içerisindeyiz. Doğası, insanı ve yaşam koşulları bakımından yaşanılabilir şehirlerin başında gelen Rize, öğrenci kardeşlerimizi misafir etmeye hatta ikinci memleketleri olmaya devam ediyor. Bu doğrultuda yeni açtığımız kız öğrenci yurdumuzda hizmet kalitemizi en üst seviyeye çıkardık. Barınma, beslenme ve eğitim alanında her koşuldan en iyi şekilde faydalanacak olan öğrenci kardeşlerimizi Ensar Vakfı ailesine davet ediyoruz.” İfadelerini kullandı.

Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen, Yükseköğrenim Kkız Öğrenci Yurdu kayıt işlemlerin başlandığını ve kayıtların yurt binasında gerçekleştirileceğini belirtirken, öğrencilerin ailelerine de bir mesajı vardı. Şen “Öğrenci kardeşlerimiz Ensar Vakfı ailesine katılmanın ayrıcalığını eğitim hayatlarının sonuna kadar yaşayacaktır. Bizlere emanet eden çok değerli ailelerimize şunu söylemek istiyorum. Emanetiniz emanetimizdir. Evladınız evladımız, kardeşiniz kardeşimizdir. Gözünüz hiç arkada kalmasın.” Şeklinde konuştu.

Ensar Vakfı Rize Şubesi Başkanı Fethullah Şen, yükseköğrenim kız öğrenci yurdunun fiyatlarının Kredi Yurtlar Kurumu’nın belirlediği fiyatlarından % 25 daha indirimli olduğunu belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı