Uluslararası Karadeniz Bisiklet Turu, Rize'de başladı.

Uluslararası Karadeniz Bisiklet Turu Rize'den start aldı. Bisiklet Birliği'nin Avrupa takviminde yer alan ve toplamda 3 etaptan oluşan turun ilk günü Rize’de başladı.

Uluslararası Karadeniz Bisiklet Turu, Rize'de başladı.
Uluslararası Karadeniz Bisiklet Turu, Rize'de başladı. Ali KALENDER

Yarışmanın startı Rize Valiliği önünden Rize Valisi Erdoğan Bektaş, Belediye Başkanı Reşat Kasap, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik ve Bisiklet Federasyonu Genel Koordinatörü Kemal Ağvaz verdi.

12 ülkeden, 17 takım ve 100 sporcunun katıldığı etkinlikte bisikletçiler, Karadeniz Sahil Yolunu’ndan, Ayder Yaylası'na ulaştı. 84 kilometrelik parkurda ilk gün Litvanyalı Ramnas Navardauskas birinci, İsviçreli Mauro Schmid ikinci, Türk Mustafa Sayar ise üçüncü oldu.

Dereceye giren sporculara ödülleri Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Rize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Çelik, Bisiklet Federasyonu Genel Koordinatörü Kemal Ağvaz tarafından takdim edildi.

Etkinlikte toplam 505 kilometre pedal çevrilecek. Sporcular, yarın Rize'den Giresun'a 211 kilometre, üçüncü gün ise Giresun'dan Samsun'a 210 kilometre yol gidecek

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı