BAŞKAN KASAP, ORTA CAMİİ İNŞAATININ SON DURUMUNU İNCELEDİ

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, teknik ekibi ile birlikte Yeniköy Mahallesi Timya Vadisi Kentsel Dönüşüm Projesi yanına taşınma işlemi süren Orta Camii inşaatında incelemelerde bulundu.

BAŞKAN KASAP, ORTA CAMİİ İNŞAATININ SON DURUMUNU İNCELEDİ
BAŞKAN KASAP, ORTA CAMİİ İNŞAATININ SON DURUMUNU İNCELEDİ Ali KALENDER

Tamamlandığında eskisinden daha ferah bir ortama kavuşacak ve cenaze işlemleri için geniş bir alan oluşturulacak olan Orta Camii inşaatında çalışmalar hızlı bir şekilde devam ederken cami’nin içerisinde dekorasyon çalışmaları başlatıldı.

Alanında incelemelerde bulunan Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, inşaat sürecini değerlendirdi.

Belediye Başkanı Kasap, Yeniköy Mahallesi güzergahında yapılacak olan bulvar projesi nedeniyle taşıma işlemini gerçekleştirdiğimiz Orta Cami inşaatımız hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Tahmini süre olarak 11’inci ayda tamamlanmasını düşündüğümüz cami inşaatında bazı ağır işlerden dolayı ufak bir sarkma yaşandı ancak ona rağmen yinede hızlı adımlar atılıyor.

Önceki Orta Camii ile aynı görünüme sahip olacak olan camimizde an itibariyle bir yandan dış çevre düzenleme çalışmaları yapılırken, diğer yandan camii içerisinde kaba inşaatın ardından dekorasyon çalışmaları devam ediyor. Cami’nin ahşap kaplamaları büyük oranla tamamlanmakla birlikte, saten alçı çalışmaları bitirilerek, Hat sanatı kalem işi Nakkaş çalışmaları sanatsal ustalar tarafından yapılıyor. Yakın bir zamanda hep birlikte ibadete açacağımız camimizin içerisinde vatandaşımızla birlikte ibadet etmeyi Allah nasip eder inşallah” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı