BAŞKAN KASAP “RİZE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”…

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Rize’de devam eden vizyon projeleriyle tamamlanan çalışmaları Akşam Gazetesine anlattı. Başkan Kasap; “Rize’yi hızla gelişen turizmi, tarımıyla birlikte geleceğe hazırlıyoruz. Rize yatırım alan bir şehir uzun dönemde elli yıl sonra buraya gelecek insanların Ankara’yı, İstanbul’u aramayacağı bir şehir inşa ediyor ve planlıyoruz” dedi.

BAŞKAN KASAP “RİZE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”…
BAŞKAN KASAP “RİZE’Yİ GELECEĞE HAZIRLIYORUZ”… Ali KALENDER

“RİZE’YE GELECEK İNSANLARI RAHAT ŞEKİLDE YAŞATACAĞIZ”

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, Akşam Gazetesine yaptığı röportajda; Rize Artvin Havaalanı projesinin kent vizyonuna önemli katma değerler sağlayacağını ifade ederek, şöyle devam etti. Türkiye’de uzunluk açısından değere sahip sahil bandımız var. Bunun Doğu ve Batı yakasında Doğu yakası Gündoğdu da Doğu Park çalışmamız bitti sayılır. Batı yakasında ise Üniversitemizle ortaklaşa yürütülen Batı park projesi tamamlandığında şehir estetik bir yapıya kavuşacak. Çay Sanayisinde çok ileri teknolojiler uygulanıyor. Ovit tüneli hizmete girdi. İyidere de kurulacak olan lojistik merkezle Doğu da komşu illerimiz başta Erzurum olmak üzere Organize sanayi bölgesine hareketlilik getiriecek.Bu çalışmalar yapılıyor biz de bunların hepsine destek veriyoruz. İnsanlar geldiği zaman Rize’de rahat yaşayabilmeli. İşte Belediye bir taraftan insanların yolu, kaldırımı, suyu derken sosyal hayatı da bizim düzenlememiz lazım. Rahat yaşanabilir bir Rize planlıyoruz. Halkın her kullandığı ile ilgiliyiz. Biz bütün Rize’ye dokunuyoruz. Rize’de Isırlık’ta Tabiat parkımız bitmek üzere Halkın burada rahat yaşaması için. Rize’de Cumhurbaşkanımızın yeni hizmete açtığı bir otelimiz var bir tane daha da yapılıyor. Rize’ye yatırım var aslında bunları üç beş yıl içerisinde gerçekleştirmek hayalimiz diye konuştu.

Belediye Başkanı Kasap, yaptıkları belediyecilik hizmetlerinden önemli örnekler de sunarak, Hizmetlerden daha çok kişinin faydalanması için, geliştirdikleri projeleri Akşam Gazetesi muhabirine açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı