ÖĞRENCİLER ROBOTLARLA MODELLEME YAPACAK…

Rize Belediyesi desteği ve işbirliğiyle hazırlanan TÜBİTAK tarafından desteklenen Robotlarla Modelleme-2: Mars Görevi adlı 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları projesi 03-11 Eylül 2018 tarihleri arasında Bilim ve Sanat Merkezinde uygulanacak. Robotlarla Modelleme-2 Matematik Öğretmeni Yalçın Sandalcı öncülüğünde yürütülecek

ÖĞRENCİLER ROBOTLARLA MODELLEME YAPACAK…
ÖĞRENCİLER ROBOTLARLA MODELLEME YAPACAK… Ali KALENDER

Projede, Rize ilindeki çeşitli ortaokullarda eğitime devam eden 7. sınıfı tamamlamış 32 öğrencinin Google SketchUp yazılımı ve robot kitlerini kullanarak önceden tasarlanmış bir Mars yüzeyi kesiti üzerinde verilen problem durumlarına çözüm üretmeleri sağlanacaktır.

Bu amaçla, katılımcılara 7 gün boyunca eğitim verilecek. Verilecek bu eğitimlerin ilk beş günü problem durumlarının kavranması, çözüm stratejilerinin geliştirilebilmesi ve uygulanabilmesi için gerekli bilgi ve beceriler uygulamalı olarak verilecek. Katılımcılarla 5 gün boyunca robot inşası, yazılımı ve kodlanması, Google SketchUp yazılımı eğitimi ve problem durumuna uygun sanatsal faaliyetler gerçekleştirilecek. Eğitimlerin altıncı gününde Rize ili Çamlıhemşin ilçesi Çinçiva mevkiinde yine problem durumlarıyla ilişkilendirilmiş saha çalışmaları gerçekleştirilecek. Projenin son gününde katılımcılar elde ettikleri bilgi ve beceriler ile verilen problem durumlarının çözümüne yönelik geliştirmiş oldukları çözümleri sergileyecekler.

Proje sonunda katılımcılarda, disiplinler arası bir bakış açısı kazanma, matematik, fen, teknoloji ve mühendislik alanlarını belirli bir amaca yönelik olarak kullanma, tasarım ve model oluşturma, bilgiyi günlük hayatta kullanma ve matematiksel modelleme yapabilme becerilerinin kazanılması beklenmekte. Katılımcılara disiplinlerin birbiriyle ilişkili olarak kullanıldığında ne kadar etkili olduğu ve matematiğin günlük yaşama teknoloji kullanılarak transfer edilebileceği fark ettirilmeye çalışılacak. Ayrıca proje süresince katılımcılar proje içeriği ile ilişkilendirilmiş güzel sanatların farklı disiplinleri ile sanatsal ürünler ortaya çıkarma fırsatı yakalayacaklar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ