RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİNDEN KAMUOYUNA DUYURU

ABD’de Trump Yönetimi’nin, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne, Türk Halkı’na ve hukuk sistemine ağır ve açık bir saldırı süreci başlattığını görüyoruz.

RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİNDEN KAMUOYUNA DUYURU
RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİNDEN KAMUOYUNA DUYURU Ali KALENDER

Trump Yönetimi, ülkemizin ve bütün insanlığın güvenliğine en büyük tehdidi oluşturan terör örgütlerine açıkça ve doğrudan destek vermektedir. Hatta bu destek dolayısıyla Türk yargısı tarafından yargılanan ABD vatandaşları ile Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarını hukuk dışı yollarla koruma girişiminde bulunmaktadır. Türk Milleti’ne ve meşru kurumlarına iyi niyet taşımayan, devletlerarasındaki nezaket kurallarına aykırı baskılar kurup yönlendirmeye çalışmaktadır.

Yönetime geldiği ilk günden itibaren, sadece Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne ve Türk Milleti’ne değil, başka birçok ülkeye ve meşru yönetimlerine karşı da bu türden iyi niyet ve hukuk dışı sistematik uygulamalar yürüten Trump Yönetimi, bu günlerde Türkiye’ye karşı ekonomik unsurları, yerleşik uluslararası ticari hukuk kurallarını da hiçe sayarak, bir silah gibi kullanmaktadır. Ülkemize karşı ekonomik bir savaş başlatmış durumdadır. 15 Temmuz hain darbe kalkışmasına karşı onurlu bir duruş göstermiş olan bu aziz milletin duruşunu cezalandırmaya dönük olan bu tavır Kıbrıs Barış Harekatı sonrası ABD’nin haklı olmamıza rağmen üç yıl boyunca ekonomik ambargo uygulamasını hatırlatmaktadır. Biz devleti ve milleti ile bölünmez bir bütün olarak o gün nasıl ayakta kaldıysak bu gün de ayakta kalmasını biliriz.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin KARAMAN açıklamasında, Trump Yönetimi’nin, dünyayı kutuplara bölmeye ve parçalara ayırmaya yönelik uygulamaları ile ülkemize karşı ambargolar karşısında, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile ülkemizin meşru hükümetinin haklı karşı duruşlarını desteklediğimizi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak daha çok çalışacağımızı, daha çok terleyeceğimizi, yerli ve milli dönüşüme elimizden gelen en iyi katkıyı sağlayacağımızı belirtir, ABD yönetimini aldıkları fevri ve talihsiz ambargo kararı dolayısıyla kınar, alınan yanlış karardan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini kamuoyuna saygı ile duyururuz, şeklinde açıkladı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
Rize Belediyesi Meclis Üyeleri Belli Oldu
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ
ÇAYKUR’DAN YENİ ÇAY SATIŞ MAĞAZA VE MÜZESİ