Rize İl Müftü Yardımcısı Hakkı Gür, Essen Başkonsolosluğuna Dini Ataşe Olarak Atandı

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yurt dışında sürekli görev yapacak ataşe ve müşavirler kararnamesiyle Rize İl Müftü Yardımcısı Hakkı Gür, Almanya’nın Essen Başkonsolosluğu Ataşeliğine atandı.

Rize İl Müftü Yardımcısı Hakkı Gür, Essen Başkonsolosluğuna Dini Ataşe Olarak Atandı
Rize İl Müftü Yardımcısı Hakkı Gür, Essen Başkonsolosluğuna Dini Ataşe Olarak Atandı Ali KALENDER

Gür, 5 Şubat 2016 tarihinden itibaren kentte İl Müftü Yardımcısı olarak görev yapıyordu. Gür

21 Eylül 1968 Rize – Çayeli’nde doğdu. İlkokulu Çayeli İlçesi 9 Mart İlköğretim okulunda okuduktan sonra Çayeli İmam Hatip Lisesi’nden 1987 yılında mezun oldu. 1988 Yılında Çayeli İlçesi Maltepe Köyü Pürçam Camiinde İmam Hatip olarak göreve başladı. 1996 Yılında Erzincan İlahiyat Meslek Yüksek Okulundan, 1999 yılında Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. İhtisas Eğitimini ise, 1999-2002 yılları arasında Erzurum’da Diyanet İşleri Başkanlığı İhtisas Eğitim Merkezi’nde yaptı. Aynı yıl Şırnak İli Cizre İlçesine Vaiz olarak atandı. 2005-2008 yıllarında Van-Saray, 2008-2010 Yıllarında da Rize-Hemşin’de İlçe Müftülüğü yaptı. 2010-2015 Yılları arasında Almanya /Stuttgart-Schorndorf’da Din Görevlisi olarak çalıştı. 05.02.2016 tarihinde Rize İl Müftü Yardımcısı olarak atandı. Evli ve üç çocuk babası olan Hakkı Gür, Arapça ve Almanca bilmektedir.

Bizde Rizebulten.com ailesi olarak hocamıza Rizede yapmış olduğu hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyor yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı