HOPA’DA YELKEN EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ

Türkiye Yelken Federasyonu Artvin İl Temsilciliği tarafından Hopa’da gençlere yelken sporunu tanıtma adına başlatılan çalışmaların ilk ayağı olarak ilçede Yelken Kulübü kurulması çalışmalarına başlandı.

HOPA’DA YELKEN EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ
HOPA’DA YELKEN EĞİTİMİNE YOĞUN İLGİ Ali KALENDER

Yelken eğitimine paralel olarak yine TYF Artvin İl Temsilciği tarafından Hopa 16. Uluslararası Kültür Sanat ve Deniz Festivali etkinlikleri kapsamında 2 gün süre ile Yelken sporunu gençlere tanıtma ve sevdirme adına Yelkencilik Kursu açıldı.

Hopa İskelesi'nde açılan kursun açılışına Kaymakam Abdurrezzak Canpolat, Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, TSO Başkanı Osman Akyürek ve vatandaşlar katıldı.

Türkiye Yelken Federasyonu Artvin İl Temsilcisi Mustafa Durgun projelerine destek veren Hopa Kaymakamı Abdurrezzak Canpolat, Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Aydın, TSO Başkanı Osman Akyürek’e, Hopa Liman Başkanı Selahattin Erdemir ve Şef Turgay Karaşah’a ve HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer’e teşekkür ederek “Bizler el ele vererek bu güzelliği ilçede yaşatacak ve hem İlçede gençleri sporun yeni bir kolu ile tanıştıracağız ve sevdireceğiz ve hem de fazla uzun olmayan bir süreçte İlçede Turizm haraketliliğine Yelkencilik sporu ve hatta yarışmalarının yapılması ile katkı sunacağız” diye konuştu.

Yelken Federasyonu Artvin İl Temsilcisi Mustafa Durgun'un yürüttüğü etkinlik kapsamında kursiyerlere, Optimist ve Laser Yelken teknelerinde Yelkenin Bölümleri ve Kısımları, Yelken Manevraları, Yelken Seyirleri gibi Teknik Bilgiler Eğitimi verildi.

TYF Artvin İl Temsilcisi Mustafa Durgun, Hopalı Gençlerin genlerinde atalarından süre gelen denizciliğin olduğu, doğasında, ruhunda, mücadeleci, kazanma hırsıyla, uyum içinde, rüzgârın ve dalgaların şiddeti ne olursa olsun pes etmeyen bir Karadenizlinin karakteristik özelliğine sahip olduğunu ifade ederek “Hopalı yelkende kısa zamanda adından söz ettirecektir." şeklinde konuştu.

Trabzon Akçaabat Yelken Kulübü'nün yelken antrenör ekipmanları ve sporcularıyla birlikte kursa katılarak yelken kursuna katılan kursiyerlere, yelkencilik konusunda önce teorik eğitim verdiler ve ardından iskeleden denize inerek optimist ve yelkenlerle denizde de eğitim verildi.

2 gün süren eğitimlerin belirli periyotlarla devam ettirileceğini söyleyen Mustafa Durgun “Hopa’da, Hopa’lı gençlerin gözlerinde Yelken sporuna ilgiiyi ben fazlasıyla görüyorum. Bugüne kadar bu konuda Hopa’da pek fazla bir şey yapılmasa da bundan sonra kaybedilen zamanı telafi edecek çalışmalara da bu vesileyle başlamış olduk. Ben tekrar Türkiye Yelken Federasyonu adına katkı sunan ve bundan sonra da sunmaya devam edeceklere yürekten teşekkür ediyorum” dedi. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı