Mesut Yılmaz memleketi Rize'ye geldi

Çayeli ilçesinde babası adına yaptıkları okula ek bina için Rize’ye gelen Mesut Yılmaz, 'Oğlumun ölümü sonrası tüm Rizeliler acımı paylaştı. Uzun süredir Rize’ye gelemedim. Hemşehrilerime teşekkür ediyorum' dedi.

Mesut Yılmaz memleketi Rize'ye geldi
Mesut Yılmaz memleketi Rize'ye geldi Ali KALENDER

Anavatan Partisi (ANAP) Eski Genel Başkanı ve eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz babası adına Çayeli ilçesinde bulunan Hasan Yılmaz İlköğretim Okulu’na ek bina inşaatı için geldiği Rize’de 53 Gazeteciler Derneğini ziyaret etti.

Yılmaz burada yaptığı açıklamada “Uzun zamandır Rize’ye gelemedim. Rize’nin meselelerini takip ediyorum. Beni en çok duygulandıran konu oğlumun vefatının ardından Rizeli hemşerilerimin beni araması ve acımı paylaşması. Cumhurbaşkanımız acımızı paylaştı herkese teşekkür ediyorum. Çayeli ilçesinde babam Hasan Yılmaz adına mevcut okulun yanında 2 kat kapasiteli okul inşaatımız var ve bu nedenle buraya geldim”dedi.

Konuşmuyorum

Yılmaz açıklamasında “Siyasette önemli gelişme olmadıkça konuşmuyorum. Eşim Berna Hanım adına vakıf işleriyle ilgilenirken diğer yandan oğlumun ticari işlerine yardımcı oluyorum. Seçimlerde hemşerilerim doğru tercih yaptı. Rize’ye yapılan hizmetlerden dolayı teşekkür ederim” dedi.

Avrupa’nın bakışını biliyorum

Uzun yıllar dışişleri bakanlığı yaptığını belirten Yılmaz “Avrupa’nın bize bakışını çok iyi biliyorum. Darbe girişimi sonrası bazı ülkelerde rahatsız edici boyutlara ulaşan yayınlar oldu. İç politikada farklılıklar olabilir. Dış meselelerde hepimiz aynı çizgide olmamız gerek. ABD’li papaz konusunda ise sanki ABD’liler papazın serbest kalmasını istemedi gibi, bugün Afrika’da en küçük bir kabileye bile böyle baskı yapsam serbest bırakmazlar. Türkiye’nin tehdit edilmesi papazı serbest bırakmayın der gibi oldu. ABD’de yönetimde çok boşluklar var. Ciddi yönetim sorunları yaşanıyor” dedi.

Adaşım iyi çıkış yaptı

Yılmaz açıklamasında “Almanya’da adaşım Mesut Özdil iyi çıkış yaptı. Almanya’nın kupadan elenmesi faturasını ona kesmeye çalıştılar. Adaşım iyi çıkış yaparak gereğini yaptı. Gönlümden geçen Türkiye’nin komşuları ile iyi ilişkiler içinde olmasıdır” dedi.

Yılmaz'ın 53 Gazeteciler Derneği'nde basın toplantısı yaptığı sırada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı derneğe geldi. Yılmaz açıklamasının ardından Hayati Yazıcı ile birlikte Ziraat Çay Bahçesine çıktı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sporcularımız  Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Sporcularımız Türkiye Şampiyonasın dan Madalya İle Döndüler
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı
Vakıflar İlk okulu 4D sınıfında Mezuniyet Heyecanı