Rize'de Ruh Sağlığı Birimi Eğitimlerine Devam Ediliyor

Rize İl Sağlık Müdürlüğü Ruh Sağlığı Birimi koruyucu ruh sağlığı hizmetlerinin birinci basamak sağlık hizmetleriyle verilmesi, bütünleştirilmesi ve geliştirilmesine yönelik çalışmaların yürütülmesini sağlamak amacıyla eğitimlerine hız kesmeden devam ediyor.

Rize'de Ruh Sağlığı Birimi Eğitimlerine Devam Ediliyor
Rize'de Ruh Sağlığı Birimi Eğitimlerine Devam Ediliyor Ali KALENDER

Rize’de Çocukluk Çağı Ruhsal ve Gelişimsel bozukluklar (DEHP), Özgül Öğrenme Güçlüğü (ÖÖG), Çocuk İstismarı ve İhmal, Çocuklarda Mahremiyet Eğitimi ve 26 Haziran Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü kapsamında Uyuşturucu İle Mücadele konularında sağlık personellerine yönelik eğitim düzenlendi.

İl genelindeki sağlık tesislerinde görev yapan aile hekimi ve sağlık personellerinin aralarında bulunduğu 20 personelin katılımıyla düzenlenen eğitim; Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığımıza bağlı Sağlıklı Hayat Merkezindeki Psikososyal Destek Biriminde görevli personel tarafından verildi.

Çocuk Gelişim Uzmanı Begüm Evirgen tarafından çocukluk çağı ruhsal ve gelişimsel bozukluklar, özgül öğrenme güçlüğü, Sosyal Çalışmacı Umay Aytin tarafından Çocuk İstismarı, Psikolog Güneş Süer ise tarafından çocuklarda mahremiyet eğitimi verildi.

Koruyucu ruh sağlığının iyileştirilmesi için aile hekimleri ve sağlık personellerine yönelik düzenlenen eğitim çalışması çocuk istismarı konusunda ön test ve son test uygulanarak tamamlandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
YAZAR KAYIKÇI’NIN “VE MİLLET DESTANI YAZDI” KİTABI BÜYÜK BEĞENİ TOPLADI
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı
Rize'de Muhlama Yarışması yapıldı