Erdoğan: 'Müstahsilimizi üzmeden çay alalım'

Rize Ticaret Borsası Mehmet Erdoğan, çay sektörü temsilcilerine yaptığı konuşmada 2. sürgünde müstahsili üzmeden çay alımı yapacak yöntemlerin uygulanması gerektiğini vurguladı.

Erdoğan: 'Müstahsilimizi üzmeden çay alalım'
Erdoğan: 'Müstahsilimizi üzmeden çay alalım' Ali KALENDER

Rize Ticaret Borsası (RTB) Meclis Toplantısı’nda çay sektörü hakkında değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erdoğan, “25 Haziran’da ikinci sürgün yaş çay sezonuna başladık. Sıcakların artmasından dolayı çayın çok erken olgunlaşacağını düşünüyorum. Fabrikaların tam kapasite çalışıp, çay kartlaşmadan erken alım yapmalarını tavsiye ediyorum. Çayın kaliteli olmasını istiyorsak bunu yapmamız şart. Özel sektörün yaş çay fiyatını düşürdüğü şikâyetleri alıyorum. Çay alımları yaparken müstahsilimizi üzmeden iki tarafın da kazandığı bir yöntem uygulayalım lütfen. Bizim ekmeğimiz, yatırımımız, her şeyimiz çay sektörüdür. Buna hak ettiği değeri verelim, pozitif olalım ve ekmeğimize sahip çıkalım“ dedi.

RTB’nin çalışmaları hakkında konuşma yapan Erdoğan, Çay Çarşısı projenin geldiği son aşama hakkında ve Çay Araştırma ve geliştirme projesi faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Borsanın yürüttüğü bu iki projenin Rize’ye ve çaya çok önemli hizmetler vereceğini vurgulayan Erdoğan, “Bu iki projemiz de çok özel projelerdir. Borsamız adına bu projeleri Rizemize kazandırdığımız için gurur duyuyoruz” dedi.

Toplantıda ayrıca çay sektörü değerlendirmesi yapan Meclis Başkanı Resul Okumuş, ikinci sürgün çay sezonunun zor geçeceğini ve tüm sektörün temkinli olması gerektiğini ifade etti.

 

 
 
 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zavendikli  Hoca kuran  Kursları Kurban bağışlarınıza talip
Zavendikli Hoca kuran Kursları Kurban bağışlarınıza talip
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ