GÜNEYSU’DA GELENEKSEL 1001 HATİM PROGRAMI YAPILACAK

Ramazan ayı münasebeti ile okunan hatimlerin duası Kadir gecesi Güneysu Merkez Camiinde yapılacak

     GÜNEYSU’DA GELENEKSEL 1001 HATİM PROGRAMI YAPILACAK
     GÜNEYSU’DA GELENEKSEL 1001 HATİM PROGRAMI YAPILACAK Ali KALENDER

Gelenek haline gelen Güneysu müftülüğünün bu yıl üçüncüsünü gerçekleştireceği ''1001 hatim duası'' ve okunan hatimlerin secdeleri programı Kadir gecesi Güneysu merkez camiinde gerçekleştirilecek.

       Her yıl bir önceki yıla nazaran okunan hatimlerin ve katılımın arttığı ''1001 hatim duası'' programına önceki yıllara nazaran bu yıl daha yoğun bir katılım bekleniyor .

       Güneysu Müftüsü Abdulkerim Çelik öncülüğünde Din görevlileri ve Güneysu halkının birlikte okuduğu hatimler geçen yıl 1500 u aşmış bu yıl merkez ve civar İlçelerden gelecek olan katılımcılarla bu rakamın daha da artacağı bekleniyor.

     İlçe Müftüsü Abdulkerim Çelik ‘’ Kur’an ayında her kes kur’an la buluşsun, her fert en az bir hatim okuyarak kur’anı eline alsın, kur’anın feyzinden ve bereketinden nasiplensin, Kuran ayında Kur’an gecesinde tanışmak, kaynaşmak birlik ve beraberliği pekiştirmek amacı ile başlatmış olduğumuz bu organizasyona halkımız her yıl artarak katıldı. Geçen yıl 1500’e ulaşan rakamın bu yıl daha da artacağını umarak halkımızı Kur’an gecesinde Kur’anla buluşmaya ve 1001 Hatim programımıza bekliyoruz’’ dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zavendikli  Hoca kuran  Kursları Kurban bağışlarınıza talip
Zavendikli Hoca kuran Kursları Kurban bağışlarınıza talip
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ
RİZELİ YAZAR PEHLİVANOĞLU’NUN ROMAN VE EDEBİYAT ESERLERİNE YOĞUN İLGİ