Çaykur Rizespor'a yurtdışı yolu göründü

Spor Toto Süper Ligin yeni ekibi Çaykur Rizespor, yeni sezon için çalışmalarını sessiz ve derinden sürdürüyor.

Çaykur Rizespor'a yurtdışı yolu göründü
Çaykur Rizespor'a yurtdışı yolu göründü Ali KALENDER

Haber: Turgay AYHAN

Piyasalarda doların yükselişi özellikle yabancı transfer noktasında kulübü de etkiledi. Yabancı transfer noktasında aceleci davranmak istemeyen Yeşil-Mavili kulüp yöneticileri, doların inişe geçmesini temenni ederken bir yandan da bütçelerine uygun isim arayışlarını sürdürüyorlar.

Birinci etap kampını Ramazan Bayramının hemen ardından kendi tesislerinde yapmayı planlayan Çaykur Rizespor’da, sahaların bakım çalışmalarının yetişmeme ihtimalinden dolayı 1. Etap kampının yurtdışında yapılması gündeme geldi. Birkaç gün içinde toplanacak olan yönetimin Avusturya kampını masaya yatıracağı öğrenildi.

Sahaların yönleri değişmiyor

Bu sezon Mehmet Cengiz Tesislerindeki sahaların tamamı sökülüp yeniden yapılması planlanıyordu. Şu anda doğu-batı yönünde olan 3 sahanın kuzey-güney yönünde yani tesis binasına paralel şekilde yapılması planlanmıştı ancak bu projeden şimdilik vazgeçildiği öğrenildi.

Yeniden yapımına başlanan üçüncü sahanın altyapı takımlarının idman ve maçlarına ayrılacağı, A takıma ait ikinci sahanın ise ayda iki kez oynanan U21 ekibi maçları için kullanıma açılacağı ifade ediliyor.

Bu sahaların en az birinin de hibrit çim yapılması istense de, doların artışının şimdilik bu girişimi de erteleyebileceği ifade ediliyor.

Altyapı gençlerinin kamp hayali

Öte yandan kamp programı henüz netleşmezken, kampa gönderilecek altyapıdan isimlerin de kimler olacağı merak uyandırıyor.

Takımın futbolcusu olup bu sezon çeşitli kulüplere kiralık gönderilen Ufuk Buncukçu, Sinan Yazıcı, Muhammed Emin Balcılar, Oğuzhan Malcı gibi isimlerin yanı sıra A takım ile sezon boyunca idmanlara çıkan Kazım Kopuz, Berat Delihasan ve Emir Han Topçu ile birlikte yine profesyonel yapılmış Muhammet Çelik ile Kaleci Mızhat Burak Sarı arasından kimlerin kampa dahil edileceği, oluşturulacak raporların doğrultusunda belirleneceği ve kimsenin hakkının yenilmemesi için özel çaba gösterileceği ifade ediliyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
Vali Çeber, Kütüphanede öğrencilerle kitap okudu
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI
ORTA CAMİ MEVLİD VE CUMA NAMAZIYLA İBADETE AÇILDI