“OKUMAK YAŞAMAKTIR” PROJESİ ÇAYELİNDE HAYATA GEÇTİ

Çayeli İshakoğlu İlkokulu, Çayeli Kaymakamlığının Himayelerinde ve Çayeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün “Okumak Yaşamaktır” Projesi’nin bir ayağı olarak Milli Eğitim Bakanlığı onaylı “Okumak Yaşamaktır” isimli bir e-twinnnig projesi Rize’nin Çayeli ilçesinde hayata geçti.

“OKUMAK YAŞAMAKTIR” PROJESİ ÇAYELİNDE HAYATA GEÇTİ
“OKUMAK YAŞAMAKTIR” PROJESİ ÇAYELİNDE HAYATA GEÇTİ Ali KALENDER

Çayeli İshakoğlu İlkokulunda uygulamaya konulan proje ile ilgili bilgi veren Okulu Müdürü, Uğur KÖSE, “Türkiye’den 81 il, yurtdışında ise 16 ülkenin ortağı olduğu projenin Yurt dışı temsilciliğini Fransa’daki Jean-Baptiste BOSSARD okulu, Türkiye temsilciliğini ise Rize Çayeli İshakoğlu İlkokulu yürütmektedir. Rize projeyi kuran ildir. Diğer tüm iller ortak olmuştur. Yurt dışı proje ortaklarımız Fransa, Yunanistan, Portekiz, İspanya, Azerbaycan, İtalya, Almanya, Litvanya, Gürcistan, Slovenya, Romanya, Makedonya, Ukrayna, İngiltere, Polonya, Arnavutluk olmak üzere 16 tanedir. Proje kapsamında her ortak bulunduğu bölgenin tarihi ve doğal güzelliği olan bir bölümünde okuma etkinliği yaparak fotoğraflayarak; aynı zamanda okuma ile ilgili bir sloganı da video ile kaydetmiştir.. Ortak bir sistemde toplanan tüm fotoğraf ve videoların sunumu tüm illerde ve ülkelerde aynı gün aynı saatte olacaktır. Rize ili sergimiz 28 Mayıs 2018 Pazartesi günü saat 11.00'de Çayeli Kültür Merkezinde yapılacaktır. Açılışta bazı illerden ortaklarla da canlı yayın bağlantıları yapılacaktır. Okumak adına ülke geneli bir farkındalık oluşturabilmek için değerli Rize basınının bize destek olmanızdan son derece mutluluk duyarız. ”dedi.

Çayeli İshakoğlu İlkokulunda, “Okumak Yaşamaktır” projesinin koordinatörlüğü okul öğretmenleri, Özge Beyaz, Sevilay Çalışkan ve Samet Çalık isimli eğitimciler tarafından yürütülmektedir. HABER: BAYRAM ALİ KAVALCI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
DOĞU ANADOLUNUN EN ÇOK TANINAN GAZETECİSİ SABUNCUOĞLU
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ
ZERDECİ’NİN ANİ VEFATI HERKESİ ÜZDÜ